За перше півріччя 2018 року в окупованому Криму зафіксовано 6 неприродніх смертей, четверо з яких — представники корінного кримськотатарського народу. Сагірман пояснив, що до аналізу увійшли лише відомі випадки, а загалом їх може бути більше.

За перше півріччя 2018 року в окупованому Криму зафіксовано 6 неприродніх смертей, четверо з яких — представники корінного кримськотатарського народу. 

Про це на брифінгу «Аналіз порушень прав людини в окупованому Криму в першому півріччі 2018» повідомив менеджер з комунікацій Кримськотатарського ресурсного центру Ельвір Сагірман. 

Сагірман пояснив, що до аналізу увійшли лише відомі випадки, а загалом їх може бути більше.

За офіційною інформацією окупаційної влади Криму за березень-квітень 2018 року троє арештованих скоїли самогубства у СІЗО. 

Сєрвєр Білялов і Олег Гончаров були знайдені повішеними у Сімферопольському СІЗО. Ще одного, Дмитра Шиповника, знайшли повішеним у штрафному ізоляторі цього СІЗО.

Сагірман стверджує, що не всі правозахисники погоджуються з даними окупаційної влади Криму. 

За даними Сагірмана, з початку року в Криму померли четверо кримських татар. 

Кримського татарина Ісляма Міскерова, знайшли в СІЗО з перерізаним горлом. Його до ізолятору доставили із Джанкоя.

Останні дві жертви — члени кримськотатарської родини, на яку напали під Сімферополем 27 червня. Жінка Назміє померла на місці від ножових поранень, 8-річного сина Езміра довезли до лікарні, проте врятувати його не вдалося.

За перше півріччя 2018 року в окупованому Криму зафіксовано 6 неприродніх смертей, четверо з яких — представники корінного кримськотатарського народу. Сагірман пояснив, що до аналізу увійшли лише відомі випадки, а загалом їх може бути більше.

Нагадаємо, 18 липня мати засудженого окупаційною владою Криму у «справі українських диверсантів» Євгена Панова заявила, що в Панова проблеми із зубами та яснами після тортур , які до нього застосовували.

26 травня НАТО у своїй доповіді заявила, що покладає відповідальність за порушення прав людини в Україні та Грузії на Росію.

30 квітня представництво ЄС в Україні засудило порушення прав кримських татар на анексованому півострові, зокрема, це стосувалося стану здоров’я політв’язня Узеіра Абдуллаєва, якого утримували у в'язниці анексованому Криму.

Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.
 

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

/Ольга Кириленко

Поділитись: