Дослідники Вісконсинського й Токійського університетів провели експеримент, який показав, що коти з коронавірусом можуть інфікувати й інших котів. Водночас вони застерігають: дослідження проводилося в лабораторних умовах, та й не зрозуміло, чи можуть від котів коронавірус підхопити й люди.

Результати експерименту американські та японські науковці виклали у виданні New England Journal of Medicine.

У ході експеримету до трьох котів із коронавірусом підселили по одному коту без коронавірусу. Через день тести показали наявність вірусу в усіх тварин, при цьому симптомів коронавірусної хвороби не було в жодної з них. А через шість днів тести вже не виявили COVID-19 в «підселених» котів.

Водночас поруч із інфікованими котами поселили ще по одному коту — але ті були в клітках на безпечній відстані. Жоден із них не мав коронавірусу за час спостережень.

Раніше в ЗМІ повідомляли про випадки інфікування котів коронавірусом — ті підхопили його від людей. Утім поки немає наукових підтверджень того, чи може людина заразитися коронавірусом від кота.

«Більш імовірно, що це ви заразите котів COVID-19, аніж вони вас», — прокоментувала дослідження керівниця Вісконсинської ветеринарної діагностичної лабораторії Кейт Полсен.

Станом на ранок 14 травня у світі зафіксували 4 млн 429 тисячі 922 випадки коронавірусної хвороби. Серед них 1 млн 659 тисячі 806 людей одужали та 298 174 — померли.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!
Поділитись: