Чиновник одного з військових представництв Міністерства оборони організував схему розкрадання та привласнення коштів державного підприємства «Антонов». Завдяки фейковим сертифікатам безпеки літаків він незаконно привласнив понад 5 мільйонів гривень.

Про це повідомляє прес-служба Служби безпеки України.

Схема полягала в укладанні фіктивних угод на надання послуг з визначення технічного стану літаків, які прибували на ремонт, однак насправді ніякі перевірки не здійснювалися, а літаки передавали замовнику із підробленими сертифікатами безпеки, що могло призвести до аварійних ситуацій та людських жертв.

Під час обшуків у чиновника правоохоронці виявили проєкти та чернетки цивільно-правових угод, фіктивні документи щодо їх виконання, комп’ютери, на яких ці «документи» готували, копії документів фізичних осіб з-поміж співробітників військового представництва та інших цивільних осіб, на яких без їхнього відома укладались угоди. Також виявили записи «чорної» бухгалтерії тіньових оборудок, документи про вивід незаконно отриманих коштів до однієї з країн Західної Європи.

Зловмисника затримали й оголосили йому про підозру, зараз вирішується питання про обрання йому запобіжного заходу. Також правоохоронці перевіряють можливу причетність до оборудки інших посадових осіб Міноборони.

Поділитись: