Білоруські опозиціонери та члени Координаційної ради Антон Родненков й Іван Кравцов прибули в Україну не добровільно — їх видворили.

Про це повідомив заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.

За його словами, «це було насильницьке видворення з рідної країни, а Марію Колеснікову не вдалося видворити з Білорусі, через те, що «ця смілива жінка зробила дії з унеможливлення її переміщення через кордон».

«Вона (Марія — ред.) залишилася на території Республіки Білорусь. Всю відповідальність за її життя та здоров’я несе персонально Олександр Лукашенко», — додав Геращенко.

За даними джерел «Інтерфакс-Україна», Колеснікова не перетнула кордон України, оскільки вона порвала свій паспорт.

Що передувало?

Члени Координаційної ради Антон Родненков та Іван Кравцов пройшли прикордонний контроль на білорусько-українському кордоні. Їхні колега Марія Колеснікова була з ними, але кордон не перетнула — опозиціонерку, ймовірно, затримали.

Офіційний представник Держприкордонкомітету Білорусі Антон Бичковський розповів, що у Білорусі між пунктом пропуску і державним кордоном є населений пункт, відстань якого становить 6 км. Там діють наряди посилення для контролю за ситуацією.

Каже, що, побачивши прикордонний наряд, транспортний засіб, на якому їхала група опозиціонерів, різко прискорилася і створила загрозу життю військовослужбовця.

«У цей момент Колеснікова покинула транспортний засіб, найімовірніше, її виштовхнули з нього. Родненков і Кравцов перетнули лінію державного кордону і потрапили на територію України, Колеснікову затримали», — наголосив він.

Тож хто потрапив в Україну?

Українські прикордонники запевняють, що в один з українських пунктів пропуску в межах Київської області на в’їзд в Україну прибули двоє громадян з Білорусі: Родненков та Кравцов, Колеснікової з ними не було.

«Наразі вони проходять необхідні заходи прикордонного контролю відповідно до законодавства, яке визначає порядок перетину державного кордону», — інформують у Державній прикордонній службі України.

Поділитись: