У Києві представники радикальної організації С14 зірвали акцію пам'яті адвоката Станіслав Маркелова і журналістки Анастасії Бабурової, яких неонацисти убили у Москві 19 січня 2009 року.

У Києві представники радикальної організації С14 намагалися зірвати акцію пам'яті адвоката Станіслав Маркелова і журналістки Анастасії Бабурової, яких неонацисти убили у Москві 19 січня 2009 року.

Про це повідомляє Громадське.

Поліція затримала одного з учасників акції та показала, що у нього був балончик.

Організатори акції Ніна Потарська та Володимир Чемеріс Фото: Микола Веприк/Громадське

Всього затримали вісьмох учасників. Як розповів Громадському один із затриманих, їх повезли у відділ поліції. Про причини затримання у поліції не говорять.

В Чемеріса кинули яйце. Радикали називали учасників акції сепаратистами та вигукували образи. 

Організатори акції пам'яті просять поліцію захистити їх від контракції Фото: Микола Веприк/Громадське

Активісти побоялися проводити акцію без гарантій безпеки. Все закінчилось тим, що поліція відділила їх від С14, а радикали їх закидали снігом.

Націоналісти прийшли на Михайлівську площу ще до початку пам'ятної акції і не давали її провести.

Однак захід все одно відбувся — кілька людей змогли виступити.

Українську журналістку Анастасію Бабурову та російського адвоката Станіслава Маркелова убили російські неонацисти за їхню правозахисну діяльність. Маркелов неодноразово захищав права чеченців та антифашистів. 19 січня 2009 року Маркелов виступав на прес-конференції щодо дострокового звільнення російського полковника Юрія Буданова, який був засуджений за убивство 18-річної чеченки.

Він разом з позаштатною журналісткою «Новой газеты» Анастасією Бабуровою вийшов з будівлі, де її кілер спочатку застрелив у потилицю адвоката, а потім і журналістку, яка заважала нападу.

У жовтні під Печерським судом побилися С14 і ГО «Майдан».

Поділитись: