Чоловік хоче відсоток від скарбу, який він нібито допоміг знайти ФБР (це не точно). Йдеться про сотні мільйонів доларів

Денніс Парада разом із сином стоять біля місця, де Федеральне бюро розслідувань нібито знайшло скарб часів Громадянської війни у США. Вересень 2018 року
Денніс Парада разом із сином стоять біля місця, де Федеральне бюро розслідувань нібито знайшло скарб часів Громадянської війни у США. Вересень 2018 рокуMichael Rubinkam / AP

Мисливець за скарбами Денніс Парада стверджує, що Федеральне бюро розслідувань знайшло золото на місці, яке він їм показав — і тепер через суд намагається довести свою правоту й домогтися відсотків від скарбу. ФБР же стверджує, що нічого не знайшло.

Про це повідомляють британське The Times та американське Time.

У березні 2018 року Парада — засновник компанії з пошуку скарбів Finders Keepers USA — вказав ФБР на місце, де він виявив імовірний скарб за допомогою металодетекторів. За легендою, там у роки Громадянської війни у США зникло золото, яке везли до монетного двору у Філадельфії.

Агенти ФБР обстежили місце за допомогою свого обладнання, але так і не повідомили, чи знайшли там золото (або будь-який інший скарб), чи ні. Парада каже, що в перший день його зі співробітниками не випускали з машини, а на другий — привели й показали порожню яму.

Це все відбувалося 14 березня 2018-го — рівно три роки тому. Але наступного дня синові Паради, який працює в поліції, зателефонував поліцейський, що працює в районі розкопок, і розповів про фургони, які він бачив неподалік.

Місцеві мешканці розповіли мисливцю за скарбами, що чули в перший день розкопок звуки якогось масивного обладнання. А втім, ФБР повторювало Параді, що «нічого не знайшло» і «відхиляє будь-які спекуляції на користь протилежного».

Тоді чоловік разом із сином вирішив дізнатися правду через суд. Їхній адвокат Вільям Клак досі намагається отримати матеріали, пов’язані з пошуком золота, через закон про свободу інформації. Більшість із них не можна буде розкривати аж до березня 2024 року.

Хоча внутрішні документи ФБР наразі засекречені, його листування з місцевою владою — ні. Оскільки для екскаваційних робіт потрібен дозвіл суду, спецслужба була змушена направляти звернення до влади штату Пенсильванія, де й велися роботи.

Із цього листування випливає принаймні те, що спецслужбовці справді шукали золото — і, ймовірно, навіть мали більш переконливі докази його існування, які показав гравіметр (хоча це й необхідно було перевірити копанням).

Письменник Ворена Ґетлера, автор книги про втрачене золото й срібло часів Громадянської війни, був причетний до пошуку скарбу разом із Парадою. Він стверджує, що в розмові з ним агент ФБР, який проводив розкопки, оцінив розмір золота в 7-9 тонн.

Якщо це справді так, сьогодні його вартість оцінювалася б у сотні мільйонів доларів — тож і не дивно, чому Парада так прагне встановити, чи справді спецслужбовці щось знайшли 3 роки тому. «Я маю дізнатися, що сталося з усім тим золотом», — каже він.