Журналістка BBC Наташа Рібейро викрила «воєнного журналіста», який не тільки видавав фото за свої, а навіть «вкрав» особистість іншої людини.

Журналістка BBC Наташа Рібейро викрила «воєнного журналіста», який не тільки видавав фото за свої, а навіть «вкрав» особистість іншої людини.

Чоловік вигадав собі кар'єру під ім'ям бразильця Едуардо Мартінса, пише Рetapixel.

Він брав фото з гарячих точок у різних місцях світи, де відбуваються бойові дії, обробляв, віддзеркалював зображення, щоб їх не можна було знайти по пошуку в інтернеті, та продавав відомим виданням.

Порівняння оброблених фотографій, які Мартінс видавав за свої, та оригіналів Д. Брітта

Серед ошуканих ЗМІ зокрема опинилися The Wall Street Journal та The Telegraph.

Підробна сторінка «фотографа»  Скріншот Instagram

Він також дав інтерв'ю виданню VICE, у якому розповідав про те, як працював в Іраку та Сирії, а також про дитинство, і те, що хворів на лейкоз.

Коли журналістка Наташа Рібейро зацікавилася біографією Мартінса, вона не змогла знайти когось, хто ю знав такого фотографа.

Виявилося також, що фото, які він викладав як такі, де зображений особисто він, насправді належать 32-річному британському серферу Максу Хепворту-Пові.

Велика галерея DOC Galeria в Сан-Паулу планувала виставити одну з фотографій Мартінса і зв'язалася з фотографом, який повідомив, що перебуває в Іраку.

Коли він не вийшов повторно на зв'язок протягом тижня, керівництво галереї звернулося до його колег в Іраку, побоюючись, що того викрала «Ісламська держава».

Незабаром Мартінс знову з'явився в мережі, пояснивши, що у нього були проблеми з інтернетом.

Дізнавшись, що справжність його роботи виявилася під сумнівом, Мартінс видалив свій аккаунт в Instagram та відправив повідомлення по WhatsApp, де заявив, що перебуває в Австралії і планує рік подорожувати, не виходячи в інтернет.

Бразильське відділення BBC опублікувало результати свого розслідування, і фотографії Мартінса почали видаляти з новинних сайтів і фотобанків.

 

Підробна сторінка «фотографа»  Скріншот Instagram

Також було з'ясовано, що принаймні деякі з фотографій, які Мартінс видавав за свої, насправді були зроблені американським фотографом Деніелом Бріттом.

 

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: