До Верховного суду Індії звернувся житель столиці Нью-Делі з проханням перейменувати Індію на Бхарат: мовляв, нинішня назва країни відображає колоніальне минуле.

Про це повідомляє The Quint.

У заяві позивача йдеться про те, що зміна назви Індії на Бхарат дозволить громадянам «оговтатися від колоніального минулого».

«Зміна англійського імені, хай і видається символічною, вселить почуття гордості в нашу націю, особливо для прийдешніх поколінь. Власне, заміна Індії Бхаратом виправдає тяжку боротьбу наших предків за свободу», — йдеться в заяві.

Своєю чергою, Верховний суд, який почав розгляд справи в середу, 3 червня, попрохав чоловіка надіслати копії своєї петиції відповідним міністерствам, аби ті підготували заяви для розгляду суду.

Бхарат — це офіційна назва Індії мовою гінді. Відповідно до Конституції країни, гінді є єдиною офіційною мовою країни, водночас англійська продовжує використовуватися для всіх офіційних цілей, для яких вона використовувалася до набуття Конституцією чинності. Так у країні склалася фактична двомовність.

Поділитись: