Чоловіка, який 19 грудня відкрив вогонь біля будівлі Федеральної служби безпеки в Москві, російське видання «Фонтанка» пов’язало з російським націоналістичним рухом «Етнічне національне об’єднання» (ЕНО). Там причетність до стрільця заперечили.

Як повідомила «Фонтанка» без посилання на джерела, 39-річний Євгеній Манюров був членом московської групи руху «ЕНО». Зв’язок працівники ФСБ нібито підтвердили після отримання доступу до акаунтів та електронного листування нападника.

Як зазначається в Telegram-каналі «ЕНО», представників цього руху — «Етносизму» — об’єднує ідея етнічного націоналізму з ідеями соціалізму для окремо взятої нації.

Саме «Етнічне національне об’єднання» спростувало будь-яку причетність до стрілянини в центрі Москви 19 грудня.

«Ми — не терористи. «Етнічне національне об’єднання» ніколи не буде тероризувати свій народ, вбивати жінок, дітей, старих. Путінські силовики намагаються очорнити наш рух, їм потрібен прецедент для репресій», — ідеться в заяві «ЕНО».

Увечері 19 грудня в центрі Москви чоловік відкрив стрілянину біля будівлі ФСБ. В результаті загинуло двоє силовиків, ще четверо людей отримали поранення. Нападника вбили.

Поділитись: