Чоловіків із Маріуполя примусово мобілізують до «армії ДНР» — радник мера

Влада Маріуполя Донецької області отримала перші підтвердження примусової мобілізації чоловіків до «армії ДНР». Їх направляють на війну з Україною.

Про це повідомив радник мера Маріуполя Петро Андрющенко.

«Фільтрація. Надходять повідомлення про посилення суцільної фільтрації чоловіків у приватному секторі Кальміуського та Лівобережного районів», — зазначив він.

Каже, що влада отримала перші підтвердження примусової мобілізації до «армії ДНР». Йдеться переважно про молодих чоловіків до 40 років.

«Їх спрямовують у напрям Донецька. На зараз інформацію додатково уточнюємо щодо кількості та подальшої долі», — повідомив Андрющенко.

Як уникнути окупаційного «призовного пункту»?

Передусім — спробуйте використати різні формати саботажу призову:

  • уникайте особистого отримання повісток і дзвінків з окупаційних «військкоматів»;
  • змініть номер телефону або тимчасово припиніть його використання, якщо він відомий окупаційній владі;
  • змініть місце проживання й не повідомляйте про нього;
  • якщо на вас таки вийшли, не відмовляйтесь прямо від «повинності», а обґрунтуйте причини, чому не можете служити, наприклад, стан здоров’я, релігійні переконання тощо. Причину бажано довести документами, тому підготуйтеся.

Що робити, якщо вас призвали окупанти?

  • За першої безпечної нагоди здавайтеся у полон ЗСУ й повідомляйте, що ви громадянин України. Тоді ви — лише жертва воєнного злочину і згодом повернетеся додому живими;
  • пам’ятайте: рано чи пізно винні за незаконну мобілізацію вас до зс рф нестимуть кримінальну відповідальність, відповідно до ст. 438 ККУ, або у МКС за порушення ст. 8-2(b) xv Римського статуту;
  • не виконуйте незаконних наказів, що можуть призвести до жертв серед цивільного населення, руйнування цивільної інфраструктури. В іншому випадку ваші дії кваліфікують як злочин без термінів давності навіть за умови примусового призову.

Якщо ви добровільно приєднаєтеся до зс рф і берете участь у війні з Україною, ці дії будуть злочином, відповідно до українського законодавства, що загрожує позбавленням волі до 15 років.