Мешканцю Івано-Франківської області, який надіслав правоохоронцям неправдиву інформацію про нібито 20 дітей, які утримуються в заручниках, повідомили про підозру.

Мешканцю Івано-Франківської області, який надіслав правоохоронцям неправдиву інформацію про нібито 20 дітей, які утримуються в заручниках, повідомили про підозру.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури.

На пошту антитерористичного центру Служби безпеки 1 липня надіслали листа про те, що невідомі тримають в заручниках 20 дітей та вб’ють їх у разі несплати за них викупу в розмірі 350 тисяч доларів або 54 біткоїнів.

Правоохоронці перевірили усі імена та прізвища зі списку, який надіслали злочинці та виявили, що більшість з цих дітей була або досі перебуває у списках розшуку зниклих дітей. Деякі з них були знайдені та вже перебували вдома.

Також правоохоронці почали встановлювати ІР-адресу пристрою, з якого надіслали листа. Зловмисником виявився 24-річний раніше не судимий житель Коломийського району Івано-Франківської області.

Під час обшуку в його будинку у нього вилучили комп’ютер та мобільний телефон. Чоловік повністю зізнався у скоєнні злочину.

Його підозрюють за частиною 1 статті 259 — завідоме неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян. Чоловіку загрожує до 6 років позбавлення волі.

1 липня повідомлялося, що Служба безпеки України спільно з Національною поліцією перевіряють інформацію, що надійшла в анонімному листі на адресу обох відомств з погрозою вбити дітей, які нібито перебувають в заручниках.  

Нагадаємо, як повідомляв глава Кіберполіції Сергій Демедюк, шахраї, які вимагають гроші за схемою «Ваш син у поліції», можуть отримувати понад мільйон гривень за добу.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile