Чому голландці показали Порошенку шоколадку?

default/Чому голландці показали Порошенку шоколадку?
Зберегти
Вигляд

Як голландці зустріли українського президента? Що значить для України проведення у Нідерландах референдуму щодо Угоди про Асоціацію між Україною та Євросоюзом? Чи змінилося ставлення до Росії і чи будуть Нідерланди надалі підтримувати політику санкцій? Аналізуємо в студії разом із Романом Скрипіним, Володимиром Єрмоленком та гостею студії Катериною Зарембо, заступником директора Інституту світової політики.

Коментуючи вчинок декану Університету Лейдена, який презентував шоколадку «Оленка» виробництва фабрики Roshen пану Порошенку, Катерина Зарембо зазначила: «Нідерланди сповідують дипломатію економіки – для цієї країни є важливим питання бізнесових інтересів, і якщо мова йде щодо Росії, вочевидь Україна у цьому має подавати приклад і шоколадний бізнес президента не є в цьому гарним прикладом».

Олександр Снідалов, активіст української громади Нідерландів прямим включенням з Амстердаму зазначив, що громадськість досить напружено сприйняла риторику Президента, який назвав «євроскептиків» «євро-боягузами», разом із тим на лекції, яку прочитав Петро Порошенко було багато позитиву та доречних ідей, трансльованих широкій студентській аудиторії. Зокрема, Петро Олексійович налоголосив на тезі, яка була важлива для Голландців – що Україна наразі не планує приєднуватися до Євросоюзу, одночасно використовуючи приклади позитивного досвіду розширення ЄС.

Щодо антиросійських санкцій за словами Катерини Зарембо, Нідерланди зберігають непорушну позицію і одночасно проводять референдум щодо ратифікації Угоди про Асоціацію з Україною. На думку експертки, референдум не має жодного відношення до політики санкцій, більше того – Росія й надалі розглядається як країна-агресор, що спричинила катастрофу Малайзійського боїнгу МН17. Думка, що Путін-агресор і наразі превалює в Нідерландах.

Водночас, за результатами дослідження ставлення до України у 8 найбільших країнах ЄС було Нідерланди є найбільш україно-скептичними. Половина опитуваних взагалі не змогли визначитися чи слід Україні бути членом Євросоюзу.

У свою чергу Снідалов віддав належне роботі українського МЗС, який активізував роботу щодо просування сприятливого іміджу України у контексті запланованого референдуму. Найбільші побоювання голландців – що Україна вимагатиме від ЄС грошей, але соціологічне дослідження GFK показало, що гроші стоять на 11 місці для українців серед речей, що вони прагнуть від Євросоюзу. На першому місці – тиск на уряд для активізації проведення реформ.

Довідково:

Голландська група GeenPeil ініціювала референдум щодо Угоди про асоціацію Україна-ЄС, який відбудеться 6 квітня 2016 року. На розсуд виноситься питання: ви «за» чи «проти» ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС? Зазначимо, всі інші країни ЄС угоду вже ратифікували.