Чому зріс інтервал між російськими масованими ракетними атаками? Пояснює британська розвідка
Інтервал між російськими масованими ракетними обстрілами зростає, схоже, через те, що росії тепер потрібно накопичити певну кількість нещодавно вироблених ракет. Так вона може завдати достатньо потужного удару, щоб подолати українську протиповітряну оборону.
Про це повідомила розвідка Міністерства оборони Великої Британії.
Британці нагадали, що 9 березня росія завдала масованого ракетного удару вперше з 16 лютого 2023 року. Він також, схоже, був одним із найбільших з грудня 2022 року.
Атака 9 березня
За останніми даними Генштабу, протягом 9 березня війська росії здійснили пуск 95 ракет різного базування. 34 ракети були знищені Силами оборони, ще щонайменше 8 — не досягли своїх цілей. Також окупанти завдали 31 авіаційного удару (зокрема, використали 8 «Шахедів», половину із яких збила ППО).
Внаслідок ракетних атак 9 березня загинули шестеро людей — п’ятеро на Львівщині та одна — на Дніпропетровщині. Також під обстріл знову потрапив Херсон, там на зупинці громадського транспорту загинуло троє людей.
Через російські обстріли була повністю знеструмлена Запорізька АЕС — станція перейшла в режим блекауту вшосте за час окупації. Після обіду в «Укренерго» повідомили, що станцію знову під'єднали до української енергосистеми.
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль попередив про можливі відключення світла через пошкодження об'єктів генерації та розподілу у вісьмох регіонах після російських атак. В «Укренерго» пояснили, що дефіциту електроенергії немає, але пошкоджена мережа, якою електрика доправляється до областей.
Найскладніша ситуація з енергопостачанням станом на вечір 9 березня залишалася на Житомирщині та Харківщині. У Житомирській області окупанти пошкодили відремонтовані після попередніх атак об’єкти, тому відновлення енергопостачання може тривати до двох тижнів.
- Поділитися: