Влада Чорногорії запустила програму, в рамках якої іноземці, що інвестують у країну певну кількість коштів, зможуть отримати її громадянство.

Обсяг інвестицій, необхідний для участі у програмі, залежить від регіону, де буде реалізовуватись проект (відкриватися бізнес).

Зокрема, пропонується, що громадянство видаватимуть за інвестиції у 100 тисяч євро у розвиток громад у нерозвинених районах країни, 250 тисяч євро — у північній та центральній частині Чорногорії та 450 тисяч євро — у проекти в столиці країни або у проекти у прибережній частині країни.

«Програма має сприяти подальшому пришвидшенню розвитку Чорногорії, залучаючи більше туристів, а також розвиваючи сільськогосподарську та ІТ-індустрію в країні та створюючи нові робочі місця», — повідомили в уряді Чорногорії.

Зазначимо, що Чорногорія стала вже 13 країною Європи, яка пропонує громадянство взамін на інвестиції. Подібні програми існують у Латвії, Португалії та Мальті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чорногорія вступає до НАТО — Росія не здається

Раніше Британія призупинила видачу інвестиційних віз через боротьбу з відмиванням грошей. Таку візу інвестора видавали тим, хто міг інвестувати у Велику Британію щонайменше 2,5 мільйона доларів. Віза доступна для людей, які не є громадянами країн з Європейського економічного простору та Швейцарії.

Поділитись: