Наразі офіційна позиція держави полягає у звинуваченні групи російських громадян, але не самої Росії.

Чорногорія зберігає двозначність у своїй позиції щодо спроби державного перевороту через значний вплив Росії у регіоні. Наразі офіційна позиція держави полягає у звинуваченні групи російських громадян, але не самої Росії. Про це розповіла в ефірі Громадського аналітик Інституту світової політики Дарія Гайдай.

«Наразі Чорногорія не звинувачує Росію як державу. Йдеться про те, що громадяни Російської Федерації можуть бути причетними до організації. Наразі такою є офіційна позиція правоохоронних органів Чорногорії. Так само Сербія, яка нібито допомагає Чорногорії в розслідуванні, не коментує цього випадку і утримується від гострих заяв. Росія має чимало впливу і симпатиків на Балканах», — розповіла Гайдай.

На її переконання, Росія активно присутня на Балканах — і в Сербії, і в Боснії, і в Чорногорії.

«Ці країни мають проросійські симпатії, це склалося історично. Росія намагалося використати настрої населення на свою користь, однак політична еліта цих країн робить вибір на користь ЄС. Росія намагається підкорегувати курс цих країн, щоб вони виступали проти санкцій, за діалог з Росією, підтримувала її проекти», — зазначила аналітик.

За її словами, у чорногорському суспільстві є великі сумніви щодо заяви прем’єр-міністра Міло Джукановича про причетність до спроби перевороту та замаху на його життя Росії та Сербії. Опозиція вважає, що таким чином він бажає зберегти свою владу, яке триває вже 25 років.

«Джуканович це легендарна, незмінна постать у чорногорській політиці, тому що він останні 25 років на різних посадах керує країною. Тоді ще частиною Югославії, потім незалежної Чорногорії. Не всі опозиційні партії щасливі від того, що Джуканович хоче продовжити свою участь у владі», — вважає Гайдай.

Поділитись: