Чорногорія завершила переговори про вступ до НАТО

default/Чорногорія завершила переговори про вступ до НАТО
Зберегти
Вигляд

Чорногорія успішно завершила переговори про вступ до НАТО, повідомляє Міністерство закордонних справ та євроінтергації країни.

Наступним кроком на шляху країни до вступу до Альянсу має стати підписання протоколу про набуття членства.

«Дводенні переговори про вступ між Чорногорією і НАТО у Брюсселі сьогодні успішно завершились, відзначивши тим самим початок процесу, який супроводжується розширенням запрошення на членство Чорногорії від 2 грудня 2015 року», – йдеться у повідомленні.

Переговори проводилися під головуванням помічника генерального секретаря НАТО з політичних питань і політики безпеки Террі Стаматопулоса. Делегацію Чорногорії очолювала голова чорногорської місії при НАТО Драгана Радуловіч.

Стаматопулос відзначив, що проведення переговорів про вступ свідчить про прогрес, який Чорногорія продемонструвала з часу набуття незалежності. Він додав, що членство у Альянсі зміцнить безпеку та незалежність Чорногорії.

Під час переговорів, Чорногорія взяла на себе зобов'язання, які встановлюються при набутті членства у НАТО, і таким чином це створює умови для продовження процесу приєднання до Альянсу.

Сторони під час зустрічі також обговорили реформи, які необхідно впровадити в найближчий час, особливо відзначивши акцент на верховенсмтві права та громадській підтримці.

«Підписання протоколу про набуття членства буде наступним кроком Чоргорії на шляху до вступу в НАТО, за яким послідує процес ратифікації протоколу країнами-членами Альянсу», – наголошується у повідомленні.

Одночасно, в цей час Чорногорія зможе бути присутньою на зустрічах Альянсу як запрошена держава.

«Як тільки усі країни-члени ратифікують протокол про набуття членства, Чорногорія приєданється до Вашингтонського договору та стане 29 членом Альянсу», – підсумовується у повідомленні.

Нагадаємо, раніше Чорногорію запросили в НАТО.

/фото nato.int/