Чорногорія звинуватила Кремль в організації антиєвропейського заколоту

default/Чорногорія звинуватила Кремль в організації антиєвропейського заколоту
Зберегти
Вигляд

Прем'єр-міністр Чорногорії Міло Джуканович вважає, що Росія разом із сербськими націоналістами організовує антиурядові демонстрації, спрямовані на зміну влади і політичного курсу країни.

«Також немає ніяких сумнівів, що Росія має і продовжує відігравати активну роль в організації протестів проти влади у Подгориці. Тут не потрібні особливі інтерпретації. Досить подивитися на три повідомлення, на які я вже вказав», - цитує Джукановича AFP.

Він згадав підряд три заяви російського МЗС: першу - у зв'язку з візитом Джукановіча у Вашингтон, другу — під час першої фази протестів, і третю, зроблене позаминулої суботи, коли, як заявив прем'єр, МЗС РФ «розповсюдив повідомлення, в якому вказав, що чорногорський шлях до НАТО може бути проблематичним з точки зору стабільності, демократичного розвитку тощо».

«Так що далеко ходити не треба. Думаю, що більш ніж достатньо фактів, які говорять, що організатори протестів в Чорногорії, на жаль, мали і серйозну підтримку з-за меж Чорногорії, і що, як я сказав би, єдиним їхнім прагненням було зупинити Чорногорію на шляху її європейської та євроатлантичної інтеграції», - підкреслив Джуканович.

Раніше в Чорногорії пройшла серія протестних акцій, організаторами яких стала коаліція опозиційних партій Демократичний фронт. У ході розгону мітингувальників поліція застосувала сльозогінний газ.

hromadske.tv

/Фото: Pablo Flores via Flickr