Прокурори Офісу генерального прокурора повідомили чотирьом громадянам України про підозру за фактами участі у незаконних збройних формуваннях «ДНР» та жорстокого поводження з військовополоненими.

Про це повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора.

За версією слідства, вони брали участь у проведенні так званого «параду полонених» в окупованому Донецьку 24 серпня 2014 року.

«Так, 50 військовополонених вишикували у похідну колону та в супроводі озброєних гвинтівками осіб змусили рухались центральною вулицею окупованого Донецька. Водночас під час руху вказаної колони військовополонені зазнавали образ, ударів та побоїв, чим принижувалась їхня честь і гідність», — йдеться у повідомленні.

У відомстві наголошують, що проведення таких заходів «порушує Женевську конвенцію про поводження з військовополоненими» від 12 серпня 1949 року: «Вона визначає гуманне поводження з ними, гарантує їх захист, зокрема від актів насилля чи залякування, а також від образ та цікавості публіки».

Справу відкрили за ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації) та ч. 1 ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни). Їм загрожує ув’язнення терміном від 8 до 15 років.

Поділитись: