УКРАЇНА

«Образлива писанина»: чи можуть студента відрахувати за допис у мережі?

12 березня, 2018 18:12
УКРАЇНА/«Образлива писанина»: чи можуть студента відрахувати за допис у мережі?
Зберегти
Вигляд
Telegram-канали, чати, Facebook-сторінки та інші платформи в соціальних мережах дозволяють студентам неформально спілкуватися. Заразом ці ж ресурси використовують і самі викладачі, і навіть поліція. Чи можна захисти своє право на висловлювання в інтернеті й водночас не бути відрахованим з вишу — Громадське розповідає на прикладі історії одного зі столичних університетів.

Іван Ніколєнко навчається на шостому курсі КПІ, пише диплом. Нещодавно на ім'я ректора політехніки прийшов лист з Солом'янського управління поліції — Іван нібито пропагує вживання наркотиків серед студентів.

Такий висновок вони зробили з його цитати в одному з університетських Telegram-чатів: «Декриміналізація легких наркотиків, а надто в наукових цілях, потрібна».

У Солом'янському управлінні поліції Громадському повідомили:
торік затримали 6-х студентів КПІ за зберігання та збут наркотиків. Відтак моніторять соцмережі й інформацію у вільному доступі. А лист лише інформує керівництво навчального закладу, що студенти пишуть у соцмережі про наркотики.

Наступного дня проректор університету написав службову записку про те, що в мережі містяться матеріали образливого характеру на адресу викладачів та співробітників факультету. До записки прикріплені дві роздруківки — мем та пост із Telegram-каналу студентів.

Того ж дня скликали комісію з правопорушень. Справу Ніколенка розбирав такий собі внутрішній університетський суд. Голові Студентської ради студмістечка висунули догану.

Подібними доганами і розпорядженнями адміністрація навчального закладу чинить тиск на органи студентського самоврядування, переконаний Іван Ніколенко.

Натомість відділ медіа-комунікацій КПІ надіслав розгорнуту відповідь на запит Громадського. Вони запевняють, що адміністрація закладу ні на кого не тисне.

«Річ не в критиці адміністрації вишу, а в небажанні погодитися з висновками тимчасової університетської комісії з розгляду питань щодо правомочності Конференцій студентів та легітимності органів студентського самоврядування в університеті».

У вишах часто зловживають правом на відрахування студентів. Ще один промовистий приклад — наказ ректора Київського торговельно-економічного університету про заборону вживання студентами та викладачами ненормативної лексики. Порушників згідно з наказом відраховуватимуть.

Чи захищає законодавство права студентів у таких випадках — у репортажі Громадського.

Пов`язані новини