Колишня перша леді США Барбара Буш померла в сімейному помешканні в Техасі на 92-му році життя. Її чоловік, Джордж Буш, був 41-м президентом США, син Джордж Буш-молодший став 43-м, інший син — Джеб Буш — балотувався на цю посаду у 2016-му. Барбара стала другою жінкою в історії США (першою ще у XVIII столітті була Ебігейл Адамс), яка була дружиною для одного та матір'ю іншого очільника Білого Дому.

Чим Барбара Буш запам'яталася світові та як виростила президента — розповідає Громадське.

Президентсво в крові

Син і чоловік — не єдині президенти в сім'ї Барбари. Рід її батька, Марвіна Пірса, тягнеться від одного із перших американських колоністів. У їхньому сімейному дереві є й Франклін Пірс, 14-й президент США.

Марвін був власником видавництва й міг дозволити доньці хорошу освіту. Вона навчалася в кількох приватних школах, займалася плаванням, тенісом тощо. А надто її захоплювало читання.

Президент США Джордж Буш-молодший (праворуч) разом із своєю матір'ю Барбарою Буш та батьком, колишнім президентом Сполучених Штатів Джорджем Бушем, виголошують промову на врученні дипломів у вищій школі містечка Колледж-Стейшен, штат Техас, США, 12 грудня 2008 року Фото: EPA-EFE/LARRY W. SMITH

«Я вийшла заміж за першого чоловіка, якого поцілувала»

Зі своїм першим та єдиним чоловіком Барбара познайомилася на вечірці, коли їй було 16. За півтора року пара обвінчалася, а відтак Джордж вирушив на війну — він був пілотом. У 1945 вони побралися.

«Я вийшла заміж за першого чоловіка, якого поцілувала. Коли я розповідаю це дітям, їх починає нудити», — розповідала Барбара. У них народилося шестеро дітей, але донька Робін померла від лейкемії.

Джордж спершу займався бізнесом у нафтовій індустрії, однак згодом подався в політику. У 1966-му його обрали до Палати представників США, згодом став представником США в ООН, головою Національного комітету Республіканської партії, головою американського бюро в Китаї, директором ЦРУ і віце-президентом. А в 1989 його обрали президентом США. Увесь цей час Барбара була поруч, ростила дітей та була політично активною.

Колишній президент США Джордж Буш (ліворуч) з дружиною Барбарою Буш на стадіоні в Х'юстоні під час відкриття Національного чемпіонату національної футбольної ліги, штат Техас, США, 5 лютого 2017 року Фото: EPA/LARRY W. SMITH

Не просто перша леді

Барбара була активною захисницею прав жінок, інколи її погляди конфліктували з політикою партії чоловіка. Аби уникнути зіткнень, часом мусила тримати при собі власну думку, зокрема, щодо абортів, щоб впливові групи в партії не стали загрозою кар'єрі чоловіка. Але після провалу кампанії за другий термін, Барбара знову порушила тему абортів.

Крім того, вона займалася благодійністю, активно пропагувала грамотність, заснувала Фундацію сімейної грамотності. Справа для неї була справді близькою, адже син Бушів Нейл мав дислексію, тобто порушення здатності до читання. Вона написала дитячу книжку про собаку його сім'ю «Історії Фреда», кошти від продажів пожертвувала на благодійність. Барбара сама неодноразово читала її публіці.

«Фокус на сім'ї — це найкращий початок, щоб зробити нашу країну грамотнішою, і я досі відчуваю, що це допоможе нам вирішити купу інших проблем, які постали перед нашим суспільством», — написала вона у своїх мемуарах.

Зліва направо перші леді Сполучених Штатів Америки: Мішель Обама, Лора Буш, Хілларі Клінтон, Барбара Буш та Розалін Картер під час урочистостей в президентській бібліотеці Джорджа Буша в кампусі Південного методистського університету в Далласі, штат Техас, 25 квітня 2013 року Фото: EPA-EFE/RALPH LAUER

«Бабуся для всіх»

Барбару Буш часто асоціюють із її улюбленою прикрасою. Коли вона одягнула великі сережки з перлами на інавгурацію чоловіка у 1989-му, це стало національним трендом. Згодом вона розповіла, таким чином намагалася приховати зморшки на шиї.

Крім того, своєрідною візитівкою «першої леді» стала зачіска Барбари. Вона почала сивіти, коли в 3-річної доньки Робін діагностували лейкемію. Після її смерті Барбара перестала фарбувати волосся, а свій колір називала кольором «бабусі для всіх». «Люди, які хвилюються про зачіску, відверто кажучи, нудні», — жартувала Барбара.

«Гумор допомагає, часто казала вона, але я жахливо сумуватиму за твоїм сміхом», — написала її внучка Дженна.

 
A post shared by jennabhager (@jennabhager) on Apr 17, 2018 at 7:02pm PDT

 

Поділитись: