Посадовцям «Укрзалізниці» інкримінують розтрату держаних коштів під час закупівлі електроенергії. За їм загрожує 12 років позбавлення волі.

Про це повідомляє прес-служба МВС.

«До складу ОЗГ, причетної до розкрадання державних коштів, входили службові особи Державної адміністрації залізничного транспорту України (ДАЗТ), державних підприємств та кількох ТОВ. Втрата активів «Укрзалізниці» за минулий рік і 5 місяців 2015 року склала понад 200 мільйонів гривень», – йдеться у повідомленні.

Як відзначається, за сприяння службових осіб Національній комісії регулювання електроенергетики з 2000 по 2014 роки перелічені підприємства з порушенням ліцензійних умов отримали ліцензії на право постачання електричної енергії за нерегульованим тарифом.

«У результаті зловживань з боку керівництва Укрзалізниці було забезпечено укладення договорів з указаними підприємствами (ДП «Енергоринок», НКРЕ та групою підприємств ТОВ «ТД «ГазЕнерго», ТОВ «Укренерготранзит», ТОВ «Енерготраст», ТОВ «Західенергогруп») на постачання всім без виключення залізницям електричної енергії за нерегульованим тарифом, що створило монополію у цій сфері. При цьому раніше електроенергія залізницями закуповувалася у Державного підприємста «Енергоринок» за оптовими цінами», – повідомляють правоохоронці.

У МВС зазначають, що сума втрати активів «Укрзалізниці» у вигляді різниці між закупівельною ціною електроенергії на оптовому ринку та у незалежного постачальника лише за 2014 рік та п’ять місяців 2015 року склала понад 200 мільйонів гривень.

Наразі відкрито кримінальне провадження за статтею «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем».

«Під час проведення процесуальних дій правоохоронці виявили та вилучили кошти у гривні та іноземній валюті, а також ювелірні вироби», – додали у відомстві. За вчинення цього злочину передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на термін до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Поділитись: