За два місяці ціна на дизельне пальне та бензин знизилася в середньому на 2 гривні у результаті боротьби з незаконними автозаправними станціями й окремими комунікаціями з учасниками ринку.

Про це повідомив прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

«Що це дає людям?.. Щоденні витрати українців на пальне зменшилися на 16,5 млн грн або на 511 млн грн на місяць. Ба більше, за два місяці офіційні продажі пального збільшилися на 6%, а це означає, що збільшилась і кількість податків, які сплачуються в бюджет», — пояснив глава уряду.

Гончарук розповів, що для цього спільно з правоохоронцями та органами контролю відпрацювали майже 4 тисячі нелегальних АЗС по всій країні. Частину з них закрили, інші ж отримали ліцензії на офіційну роботу.

Зазначається, що в окремих областях, як от у Луганській та Миколаївській, обсяги продажі пального збільшилися на 15%. Ще у трьох — Вінницькій, Дніпропетровській та Черкаській — на 14%.

«Робота триває. Окремо хочу звернути увагу: ми знаємо про шляхи потрапляння нелегального палива на ринок. Ми бачимо всі зміни на ринку, тому закрити АЗС на одній вулиці й відкрити на сусідній — не вийде», — додав він.

Нагадаємо, мережі АЗС знизили ціни на пальне наприкінці грудня після зустрічі з президентом Володимиром Зеленським.

Після цього уряд розпочав боротьбу з незаконними заправками. Так, в Україні закрили вже понад 700 нелегальних АЗС.

А податкова стягнула майже 100 млн грн штрафів за незаконний продаж пального.

Поділитись: