Cуди Австрії втратили інтерес до Дмитра Фірташа? (огляд преси)

default/Cуди Австрії втратили інтерес до Дмитра Фірташа? (огляд преси)
Зберегти
Вигляд

The Sunday Times пише про підсумки візиту до Лондона міністра фінансів України Наталі Яресько. «Минулого тижня вона поспішала з однієї зустрічі на іншу, використовуючи двосторонні зустрічі з інвесторами, інтерв’ю пресі та промову в Чатем-Хаус, щоб донести екстрене повідомлення: Україна бореться за виживання». «Яресько вдалося укласти угоду з МВФ на 17,5 мільярдів доларів, щоб знизити тиск на національну валюту. Але ця угода залежить від виконання ще важчого завдання: переконати великі інвестфонди, які тримають українські боргові зобов’язання, списати 15,3 мільярди доларів через зниження відсоткової ставки, подовження термінів платежів і, в деяких випадках, списання основної суми боргу. За словами Яресько, угоду треба укласти до кінця травня. Два місяці – це короткий термін для такої епічної реструктуризації», - відзначає The Sunday Times.

Колишній міністр фінансів Словаччини Іван Міклош в інтерв’ю EUObserver розповів про головні реформи для України. Зараз Міклош є радником українського уряду. «Ми підготуємо кілька сценаріїв, але я думаю, що найбільш ефективним буде перехід на систему оподаткування за єдиною ставкою так, як це ми зробили в Словаччині. Цей крок покращить систему державних фінансів та бізнес», - вважає Іван Міклош. «Головна порада, яку я даю своїм українським колегам – рухайте реформи попри війну та слабку допомогу Заходом європейських прагнень України», - цитує Міклоша EUObserver.

«Європа сильно ризикує прогавити загрози з південного напрямку, оскільки криза в Україні домінує в її увазі та реанімує старі звички з часів «холодної війни»», - попереджає на сторінках The Financial Times глава МЗС Італії Паоло Джентіліоні. «Ми занадто стурбовані тим, що відбувається на наших північно-східних кордонах, тому що історія 20 сторіччя є зрозумілою та сильною. Але якщо подумати про міграцію, тероризм, релігійні конфлікти, бідність – ці ризики для нашого суспільства – я б не сказав, що події на південних кордонах є більш важливими. Але й не менш важливими. На території від Малі до Пакистану є багато викликів Європі. І цей регіон має бути на такому ж рівні пріоритетності».  

Британська The Independent припускає, що судові органи Австрії втратили інтерес до Дмитра Фірташа. Минулого року газового магната-мільярдера затримали у Відні після того, як він здійснив покупки у магазині Louis Vuitton на суму понад 75 тис євро. Технічно окрім корупції стосовно урядовців в Індії, Фірташу закидали ще й намагання приховати особу платника у віденському Louis Vuitton. Але як повідомляє Independent суд Відня дійшов висновку, що Сполучені Штати не надали достатніх доказів корупції у Індії. «Відтак, мало хто у Відні вважає, що Фірташа видадуть до США під час наступного судового слухання, призначеного на 30 квітня», - пише газета.