Глава Facebook Марк Цукерберг пояснив, чому його компанія, на відміну від Twitter, нічого не зробила з постами президента США Дональда Трампа про події в Міннеаполісі.

Зокрема, президент назвав протестувальників «бандитами» й написав: «Коли починається мародерство — починається стрілянина». Остання фраза має історичне расистське підґрунтя: в 1967 році її використав глава поліції Маямі Волтер Гедлі, виправдовуючи застосування сили проти чорношкірих американців.

У своєму пості Цукерберг пояснив: «Хоча в пості (Трампа — ред.) і було суперечливе історичне відсилання, ми вирішили залишити його, бо посилання на Національну гвардію передбачало, що ми маємо зрозуміти його як попередження щодо дій держави, і ми вважаємо, що люди мають знати, коли держава планує застосувати силу».

Водночас він розкритикував (уже не вперше) Twitter, який прибрав аналогічний пост Трампа протягом двох годин із початку його публікації як такий, що «прославляє насилля», а перед

«На відміну від Twitter, ми не розміщуємо попередження перед постами щодо того, що вони можуть підбурювати до насильства, бо вважаємо, що якщо пост таки підбурює до насильства, його треба прибирати незалежно від його новинної цінності, навіть якщо його опублікував політик», — написав глава Facebook.

Водночас він сказав, що особисто «категорично не погоджується» з тим, як Трамп висловився з приводу подій у Міннеаполісі, але вважає, що «люди мають зрозуміти це самостійно, бо відповідальність щодо людей при владі може настати лише тоді, коли їхні слова аналізують відкрито».

Нагадаємо:

  • 46-річний афроамериканець Джордж Флойд помер 25 травня після того, як був затриманий поліцією. Поліцейський, який затримував чоловіка, притис його шию коліном і не відпускав навіть тоді, коли той говорив, що не може дихати.
  • Історія Флойда спричинила хвилю протестів у місті проти неправомірних дій поліції.
  • Перед цим в інтернет потрапило відео, на якому Флойд лежить на землі й кричить «я задихаюся», а поліцейський тримає коліно в нього на шиї. Його фраза стала гаслом активістів, які протестують проти поліцейського насильства відносно темношкірого населення США.
  • За останніми даними, автомобіль Флойда зупинили поліцейські через виклик про використання фальшивих банкнот.
  • Чотирьох поліцейських, які брали участь у затриманні Флойда, звільнили, а одного з них, який безпосередньо душив чоловіка, 29 травня взяли під варту. Йому висунули звинувачення в убивстві третього ступеня тяжкості (тобто вбивство було скоєне без наміру вбити, але без поваги до людської гідності).
Поділитись: