Політика

Дадіну вдалося своїм листом прорвати інформаційну блокаду Росії — журналіст

Політика/Дадіну вдалося своїм листом прорвати інформаційну блокаду Росії — журналіст
Зберегти
Вигляд

У Москві, біля будівлі Федеральної служби виконання покарань, пройшла акція на підтримку політв'язня Ільдара Дадіна, який був засуджений за участь у одиночних пікетах.

Раніше адвокат Дадіна опублікував лист свого підзахисного, яке викликало величезний резонанс. У ньому Дадін розповідає про те, що піддається в колонії тортурам і приниженням, детально описує все, що з ним відбувалося.

На акції в підтримку Дадіна був кореспондент інтернет-видання Медіазона Єгор Сковорода. Про подробиці він повідомив Громадському.

«Туди прийшли люди, активісти, яких обурив і якось вразив лист Ільдара Дадіна. Я не думаю, що ці люди вперше почули про тортури в російських колоніях, вони прийшли на знак солідарності з Ільдаром та, щоб вимагати якоїсь відповіді і реакції на цей лист», — розповів він.

За словами Сковороди, учасників акції поліція не затримувала. Він повідомив, що ряд заяв речника президента Росії Дмітрія Пєскова та начальника Федеральної служби виконання покарань була досить несподіваною реакцією на лист Дадіна і протестні виступи щодо умов утримання у місцях позбавлення волі.

«Карельська Федеральна служба виконання покарань випустила дивну заяву через Інтерфакс про те, що нібито Ільдара оглянули і не знайшли ніяких слідів на тілі, і що Ільдар записав якесь відеозвернення. Але треба розуміти, якщо Ільдар на відео скаже, що нічого такого не було, то це і буде підтвердженням того, що в колонії він знаходиться під реальним пресингом», — сказав він.

Як повідомив Сковорода, уповноважена з прав людини Тетяна Москалькова не надала стосовно подій ніяких конкретних відповідей.

«Вона сказала, що направить туди місцевого уповноваженого з прав людини, але поки невідомо, так це чи ні. Поки, крім обіцянок, що вона буде стежити і хтось прийде від неї в колонію, результату не було», — зазначив він.

Пов`язані новини