Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Адханом Гебреєсус попередив про погіршення пандемії коронавірусу в разі, якщо країни не дотримуватимуться протиепідеміологічних заходів.

Про це він заявив під час брифінгу в понеділок, 13 липня, повідомляє Reuters.

«Дозвольте сказати прямо: забагато країн рухаються не в тому напрямку. Вірус залишається ворогом номер один громадськості», — зазначив Гебреєсус.

Глава ВООЗ додав, що в разі недотримання основоположних правил протидії пандемії «єдиний шлях, якою вона рухатиметься, — далі буде гірше, гірше і тільки гірше».

Провідний епідеміолог Організації Майкл Раян зауважив, що найбільш критичною ситуація залишається на Американському континенті.

ВООЗ дві доби поспіль повідомляла про рекордне зростання кількості хворих коронавірусною хворобою за добу — на понад 230 тисяч людей. 80% цих випадків припадає на 10 країн світу, а 50% (тобто близько 115 тисяч) — лише на дві країни: США й Бразилію.

  • За даними Університету Джонса Гопкінса, у світі з початку пандемії коронавірусну хворобу виявили у 12,984 мільйона людей. Із них понад 570 тисяч померли, а 7,156 мільйона — одужали.
  • В Україні за минулу добу, 12 липня, виявили 612 нових випадків коронавірусного захворювання. Також відомо, що 385 людей одужали, а 15 хворих — померли. Усього з початку епідемії COVID-19 хворіли або хворіють понад 54 тисячі українців.
Поділитись: