Данія стала першою країною у світі, яка купила інформацію Panama Papers про приблизно 600 власних громадян. Чиновники планують вивчити дані фігурантів офшорних архівів та визначити хто ухилявся від податків. Про це повідомляє Guardian.

Міністр податків Данії Карстен Лаурітцен заявив, що податкова служба країни заплатила 9 млн крон (1,2 млн євро) за інформацію, яка була викрадена в юридичної фірми Mossack Fonseca.

Він розказав, що анонімне джерело передало низку документів, і уряд їх переглянув. Як тільки чиновники впевнилися, що документи справжні, уряд таємно отримав згоду від політичних партій у парламенті на купівлю інформації.

"Все свідчить про те, що це буде корисна інформація. Ми зобов'язані зробити це для всіх датських платників податків, які сумлінно платять податки", - сказав Лаурітцен.

Міністр податків говорить, що встановити контакт з анонімним джерелом допоміг уряд іншої країни. Це означає, що анонім контактував, щонайменше, з ще одним податковим органом.

Як повідомлялось раніше, з панамської юридичної фірми Mossack Fonseca було викрадено 11 мільйонів документів.

У Panama Papers – це 11,5 млн документів, які просочилися в ЗМІ, в них міститься докладна фінансова інформація про більш ніж 214,488 офшорів. Вони були створені панамською юридичною фірмою Mossack Fonseca.

Нагадаємо, в Україні Рада відмовилася створювати комісію з офшорів. За відповідний проект постанови проголосували 108 народних депутатів з 245 присутніх у сесійній залі.

Поділитись: