Копенгаген рішуче відкинув пропозицію Москви поділити 550 тисяч квадратних км територій навпіл. Про це повідомляє Financal Times.

Минулого тижня російський міністр природних ресурсів Сергій Донской сказав президенту Володимиру Путіну, що хоче якомога швидше почати двосторонній діалог з Данією про поділ Арктики включно з Північним полюсом. 

Як повідомляє Financial Times, Міністр закордонних справ Данії Крістіан Єнсен сказав виданню, що його країна не хоче йти проти рішення ООН. Експерти організації прогнозують вирішення цієї територіальної суперечки не раніше, ніж через десятки років.

«Ми повинні дотримуватися міжнародних правил. Це правильний спосіб рухатися вперед»,—сказав Єнсен. Видання нагадує, що Москва і Копенгаген претендують на Північний полюс і хребет Ломоносова, який простягається на 1,8 тисяч кілометрів від узбережжя Гренландії і Канади до вод Східного Сибіру.

Данська сторона вважає, що Оттава також має висловити свої територіальні посягання в 2018 році. «Напевне, надто рано говорити, що ми можемо вести переговори щодо цієї території в двосторонньому режимі. Ми не знаємо, що вирішить Канада. Вони можуть сказати: «Агов, ви ділите нашу частину світу»», - сказав данський міністр.

Росія продовжує нарощувати військову присутність в Арктиці і одночасно намагається переконати увесь світ, що не прагне зробити Північний полюс новою зоною політичного і військового протистояння. Ще у 2001 р. Росія зробила першу спробу довести своє право на шельф за межами 200-мильної зони, але тоді Комісія ООН з меж континентального шельфу вважала доводи росіян непереконливими.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що Канада оголосила про запуск наукової експедиції, результати роботи якої будуть використані для підтримки заявки в ООН про розширення континентального шельфу в Арктиці і подальшого можливого розширення меж держави у регіоні.

Поділитись: