Шведське агентство безпеки Säpo затримало громадянина Норвегії іранського походження за підозрою в підготовці вбивства на території Данії
Фото: EPA-EFE/NILS MEILVANG DENMARK OUT
Шведське агентство безпеки Säpo затримало громадянина Норвегії іранського походження за підозрою в підготовці вбивства на території Данії лідера іранської сепаратистської організації.

Глава Данської служби безпеки Фінн Андерсен повідомив, що чоловіка затримали 21 жовтня в Гьотеборгу правоохоронці Швеції, Данії та Норвегії.

«На нашу думку, це був план іранського розвідувального агентства з убивства людини, яка мешкає в Данії», — додав він.

Андерсен розповів, що затриманий громадянин Норвегії готував замах на лідера сепаратистського руху «Арабський рух боротьби за звільнення Ахваза». Цей рух підтримує створення незалежної держави на території іранської провінції Хузестан. В Ірані ця організація визнана терористичною.

Міністр закордонних справ Данії Андерс Самуельсен заявив, що Копенгаген відкликає для консультацій посла з Ірану. Також посла Ірану викликали в МЗС Данії для роз’яснень.

Міністр додав, що Євросоюз має розглянути можливість запровадження санкцій проти Ірану.

«Іран демонструє абсолютно неприйнятну поведінку, це поведінка, на яку ми повинні звернути увагу», — сказав він.

Тегеран спростовує свою причетність до підготовки убивства. МЗС Ірану також викликало посла Данії для роз’яснень.  

Як повідомлялося, міністр рибного господарства Норвегії Пер Сандберг пішов у відставку, а також залишив пост заступника голови Партії прогресу (FrP) через порушення правил безпеки під час поїздки до Ірану.

Поділитись: