Політика

Датою початку тимчасової окупації Криму встановили 20 лютого 2014

Політика/Датою початку тимчасової окупації Криму встановили 20 лютого 2014
Зберегти
Вигляд

Верховна Рада визначила датою початку тимчасової окупації Автономної Республіки Крим і Севастополя 20 лютого 2014 року. За прийняття в цілому законопроекту №2954 проголосувало 239 депутатів при мінімально необхідних 226.

Метою законопроекту є визначення фактичної дати початку тимчасової окупації АР Крим та Севастополя для запобігання негативних наслідків для майнових і немайнових прав громадян та юридичних осіб України, а також посилення позиції України у рамках вирішення спорів проти РФ в Європейському суді з прав людини та інших міжнародних юрисдикційних органах.

У пояснювальній записці до документа пояснюється, що фактичне порушення Збройними силами Росії порядку перетинання державного кордону України й незаконне перебування на території України з метою наступної окупації півострова відбулося 20 лютого 2014 року.

Також Рада визначила, що цей закон втратить чинність із дати набрання чинності законом, що припинить його дію, або, як це прописано в діючій редакції, - з моменту повернення тимчасово окупованої території під загальну юрисдикцію України за умови попереднього й повного відшкодування збитків, нанесених внаслідок окупації, зокрема моральних збитків примусово переміщеним особам.

Раніше окремі законодавчі акти визначають різну дату початку тимчасової окупації. Одніє датою вважалася дата прийняття резолюції Генасамблеї ООН - 27 березня 2014 року, а іншою дата набрання чинності закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" - 27 квітня 2014 року.

Пов`язані новини