Державне бюро розслідувань зареєструвало кримінальне провадження за інформацією про нібито підготовку фізичного знищення лідерів партії «Національний корпус» та організації «Національні дружини».

З заявою до ДБР звернувся заступник голови Служби безпеки України Віктор Кононенко, якого народний депутат, лідер партії «Нацкорпус» Андрій Білецький звинуватив у підготовці цього злочину. 

Досудове розслідування проводять за фактом готування до злочину, передбаченого ч. 2 ст. 365 Кримінального кодексу України (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу, що супроводжувалося насильством або погрозою застосування насильства).

Нагажаємо, під під час прес-конференції 11 березня Білецький заявив, що президент Петро Порошенко «замовив» Службі безпеки «фізичне знищення» лідерів «Нацкорпусу». Він стверджує, що заступник глави СБУ Віктор Кононенко готує напади через «кримінальних авторитетів». Також Білецький стверджує, що Адміністрація президента тисне на ДБР, аби бюро порушило справу щодо визнання організацій «Нацкорпус» і «Нацдружини» злочинними. В СБУ заявили, що з подивом ознайомились із цією заявою й очікують на докази.

Раніше лідер політичної партії «Національний корпус», народний депутат Андрій Білецький заявив, що його партія та організація будуть продовжувати акції виключно проти президента Петра Порошенка.

Нагадаємо, 9 березня представники організацій «Національний корпус» і «Національні дружини» прийшли до Адміністрації президента із вимогою взяти під варту та арештувати рахунки фігурантів розслідування щодо розкрадання в оборонці. Біля АП виникли сутички, унаслідок чого постраждали двоє поліцейських та один нацгвардієць. Пізніше «Національний корпус» намагався прорватися до президента України Петра Порошенка в Черкасах.

Після сутичок між членами організації та правоохоронцями у Черкасах до лікарні звернулися 22 поліцейських — 19 з них госпіталізували.

Правоохоронці також повідомили про двох затриманих організаторів заворушень.

У «Блоці Петра Порошенка «Солідарність» заявили, що за акціями організацій «Національний корпус» та «Національні дружини» перед Адміністрацією президента та в Черкасах 9 березня стоять «проросійські реваншисти та олігархи-втікачі».

Тижнем раніше, 3 березня, члени організацій «Національний корпус» і «Національні дружини» пікетували будинок фігуранта розслідування програми «Наші гроші з Денисом Бігусом» про розкрадання в оборонній сфері — Ігоря Гладковського, сина заступника секретаря РНБО Олега Гладковського.

Поділитись: