ДБР підозрює чинного суддю та колишніх слідчого і прокурора у незаконному переслідуванні учасника Майдану
Державне бюро розслідувань повідомило про підозру колишньому слідчому міліції, колишньому прокурору та чинному судді у незаконному притягненні до відповідальності учасника Революції гідності.
Про це повідомляє Державне бюро розслідувань.
За даними слідства, 18 лютого 2014 року міліціонер неправомірно склав протокол затримання протестувальника за нібито участь у масових заворушеннях.
Потім слідчий і прокурор повідомили затриманому про підозру та просили слідчого суддю взяти учасника акції під варту. У ДБР зазначають, що в експравоохоронців не було доказів вчинення злочину, тож вони без підстав ініціювали взяття під варту.
Врешті-решт суддя вирішив відправити протестувальника під домашній арешт. У бюро зазначають, що вказані люди діяли з метою перешкоджання акціям протесту у Києві на підтримку Революції гідності.
Тож 17 січня 2022 року повідомили про підозру колишньому слідчому, колишньому старшому прокурору, який нині працює адвокатом, та чинному судді одного з районних судів Києва.
Їм інкримінують:
- завідомо незаконне затримання, що принесли тяжкі наслідки або вчинені з корисливих мотивів;
- притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності у тяжкому злочині зі штучним створенням доказів;
- службове підроблення;
- незаконне перешкоджання проведенню мітингів, протестів.
Найсуворіше покарання за цими статтями — позбавлення волі до 10 років. Наразі триває досудове слідство.
«Справи Майдану»
Усі злочини, скоєні під час Революції гідності, умовно об'єднані в одну велику «справу Майдану». Загалом у судах слухають майже 86 судових справ стосовно 176 людей.
Головні епізоди справи Майдану стосуються розгону студентів у ніч на 30 листопада 2013-го, незаконних дій силовиків під час акцій протесту 1 грудня і спроби розігнати Майдан у ніч на 11 грудня, а також убивств активістів протягом січня-лютого 2014 року.
За ці події до відповідальності вже притягнули щонайменше 343 людини, зокрема й керівників органів внутрішніх справ, які безпосередньо організували вчинення зазначених злочинів. Серед них — ексміністр внутрішніх справ України та його заступник, керівництво ГУ МВС України в Києві, а також виконавці з-поміж співробітників МОП «Беркут».
- Поділитися: