ДБР повідомило підозру екскомандиру автотранспортної роти «Беркуту» через розгін протестувальників на Майдані

Державне бюро розслідувань повідомило про підозру колишньому командиру автотранспортної роти полку «Беркут» у Києві Руслану Цикалюку. Його підозрюють, зокрема, у виконанні завідомо злочинного наказу 30 листопада 2013 року — розгоні мирного протесту на Майдані Незалежності.

Про це повідомляє Адвокатська дорадча група.

Крім вчинення завідомо злочинного наказу, Цикалюка підозрюють у перевищені влади та службових повноважень.

На момент подій 30 листопада Цикалюк був командиром автотранспортної роти полку «Беркут» у Києві. Після Революції гідності він обіймав посаду командира полку поліції особливого призначення №1 ГУНП у Києві.

Адвокати зазначають, що слідчий ДБР просив Печерський районний суд відправити підозрюваного під цілодобовий домашній арешт. Однак суд повністю відмовив у задоволенні клопотання.

Ми також звернулися по коментар до Державного бюро розслідувань щодо деталей справи.

Наша журналістка Вікторія Рощина у 2018 році проаналізувала відео та фото розгону протестувальників у ніч на 30 листопада 2013 року. На них чоловік, схожий на Руслана Цикалюка, разом з іншими спецпризначенцями брав участь у розгоні протесту.

Сам Цикалюк заперечував факт свого перебування на місці розгону. hromadske зверталося до компанії, що займається портретною експертизою. Її результати свідчать про те, що людина на зображеннях — саме Руслан Цикалюк.

Щонайменше двоє правоохоронців анонімно повідомили, що Цикалюк був у ніч розгону на Майдані або вони його впізнали на знімках.

«Справи Майдану»

Усі злочини, скоєні під час Революції гідності, умовно об'єднані в одну велику «справу Майдану». Загалом у судах слухають майже 86 судових справ стосовно 176 людей.

Головні епізоди справи Майдану стосуються розгону студентів у ніч на 30 листопада 2013-го, незаконних дій силовиків під час акцій протесту 1 грудня і спроби розігнати Майдан у ніч на 11 грудня, а також убивств активістів протягом січня-лютого 2014 року.

За ці події до відповідальності вже притягнули щонайменше 343 людини, зокрема й керівників органів внутрішніх справ, які безпосередньо організували вчинення зазначених злочинів. Серед них — ексміністр внутрішніх справ України та його заступник, керівництво ГУ МВС України в Києві, а також виконавці з-поміж співробітників МОП «Беркут».