Державне бюро розслідувань проводить обшуки на пунктах пропуску, митних постах, а також за місцем проживання працівників Львівської митниці.

Про це повідомила заступниця директора ДБР Ольги Варченко.

Так, раніше співробітники ДБР та СБУ викрили незаконну схему ввезення в Україну з країн ЄС брендового одягу за підробленими документами. Це стало причиною обшуків.

«Орієнтовна вартість кожної партії становить не менше 400 тисяч доларів. Перевіряємо причетність до цієї схемою посадових осіб митниці, які, за попередньою версією слідства, сприяли незаконному переміщенню товару через митний кордон без проходження відповідних митних процедур», — повідомила Варченко.

Наголошується, що одяг ввозили в Україну як секондхенд.

«Такий одяг потрапляв на український ринок без сплати відповідних митних платежів. В результаті, держава отримувала збитки, лише уявіть, як мінімум 1 млн гривень з кожної партії товару», — повідомила заступник директора ДБР.

Також зазначається, що вантажівки, якими везли товар за фіктивними документами, провозили товар через митницю тільки на змінах окремих співробітників митного поста.

«Посадові особи митниці, за домовленістю з організаторами незаконного переміщення товару через митний кордон України, організовували безперешкодне проходження митних формальностей, не вживали заходів контролю стосовно імпортованих ними товарів при перетині державного кордону», — йдеться в повідомленні.

Наразі зареєстроване кримінальне провадження за статтями про «ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів)», «зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки», «прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди посадовою особою».

Нагадаємо, на початку жовтня у Національній поліції повідомили, що проводили обшуки на підприємствах оборонного комплексу на території Житомира та Києва.

Поділитись: