Слідчі управління Державного бюро розслідувань у Полтаві завершили досудове розслідування стосовно командира взводу однієї з військових частини Національної гвардії України, який побив солдата.

Як пише ДБР, за даними слідства, у березні цей командир взводу, будучи керівником польових занять на військовому полігоні у Полтавському районі вдарив кулаком в область грудної клітини двох солдатів «через невдоволення діями своїх підлеглих». Згодом, цього ж дня, одного з раніше побитих солдатів, командир побив вже ногою, унаслідок чого солдат отримав травми живота з розривом селезінки та внутрішньочеревною кровотечею. Селезінку довелося видалили. Згідно з висновками судово-медичної експертизи, ці травми кваліфікуються як тяжкі тілесні ушкодження.

Обвинувальний акт щодо командира взводу направили до суду. Йому інкримінують застосування нестатутних засобів впливу щодо підлеглого та застосування насильства щодо підлеглого, що спричинили тяжкі наслідки, вчинені в умовах особливого періоду крім воєнного стану (ч. 4 ст. 426-1 Кримінального кодексу України). У разі доведення вини, військовому загрожує ув'язнення від 7 до 10 років. 

Наразі військовому обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює військова прокуратура Полтавського гарнізону Центрального регіону України

Раніше на Львівщині військовослужбовець із необережності застрелив свого товариша по службі.

Поділитись: