Життя

Дебальцеве під контролем українських сил, але обстрілюється – Селезньов

Життя/Дебальцеве під контролем українських сил, але обстрілюється – Селезньов
Зберегти
Вигляд

Дебальцеве на Донеччині перебуває під контролем українських військ. Про це сказав Громадському в.о. спікера Генштабу Міноборони Владислав Селезньов.

«Інформація (стосовно часткового контролю Дебальцевого бойовиками - ред.) не відповідає дійсності. Це або некоректне сприйняття інформації, або ж пан міністр обмовився. Дебальцеве під нашим контролем. Місто наше», - заявив він.

При цьому, ситуація в місті складна, бо воно постійно під обстрілом бойовиків.

«По Дебальцевому – Дебальцеве знаходиться під нашим контролем, бойовики активно використовують артилерію і ведуть вогонь по околицях. Наші сили, у тому числі сили контрбатарейної боротьби, засікають ворожі вогневі точки і завдають вогню у відповідь. Тобто, ситуація там складна, особливо враховуючи той факт що у місті залишається цивільне населення. По деяких кварталах Дебальцевого працює ворожа артилерія», - зазначив Селезньов.

Натомість, Вуглегірськ частково контролюється бойовиками.

«По Вуглегірську – ситуація вкрай складна. В місті є бойовики. Частину міста вони контролюють. Йдуть вуличні бої. Тут варто зазначити, що часто закидають начальникові Генштабу, що він самостійно приймає рішення, але всі процеси щодо ведення Антитерористичної операції здійснює штаб АТО, є відповідна комунікація начальника штабу АТО із Генеральним штабом. Вся необхідна інформація, що може бути корисною під час проведення операції, звісно, подається. Але в процес керування, управління – ніхто не втручається», - підкреслив Селезньов.

Щодо відправки резервів на допомогу спікер зазначив: «Ми не можемо вести мову, які саме сили і якими шляхами рухатимуться. Ця інформація закрита».

Серед іншого, за словами Селезньова, можна стверджувати про наявність у бойовиків крупнокаліберної артилерії. По околицях Дебальцевого: Нікішине, Чорнухине, Рідкодуб – бойовики постійно криють «Градами».

«Схема наступна: спочатку бойовики наносять по населених пунктах удари з реактивної артилерії, що призводить до руйнування будівель та укріплень, а потім відкривають вогонь з мінометів. Тобто, спершу відкриває вогонь ствольна артилерія, що з розрахунку бойовиків призводить до паніки, а потім у ту ж точку б'ють міномети. Міномет дає багато осколків, тому наслідки його роботи більш значні для особового складу», - пояснив Селезньов.

Пов`язані новини