Життя

Дебальцеве в ізоляції: немає тепла, світла і води, евакуація не проводиться

Життя/Дебальцеве в ізоляції: немає тепла, світла і води, евакуація не проводиться
Зберегти
Вигляд

В Дебальцевому люди постійно сидять в підвалах через обстріли. Тепла, світла і води – немає. Місцеві мешканці готують їжу просто на вулиці, розпалюючи багаття на дровах. Про це Громадському повідомила журналістка Анастасія Станко.

Грошей у багатьох немає навіть на їжу. В місто приїхали дві фури з гуманітарною допомогою від Фонду Ріната Ахметова, проте дістатися людям до місця, де її роздають, важко – обстріли не стихають.

  

Сьогодні в багатоквартирний будинок влучив «Град».

В Дебальцевому залишилися від 6 до 8 тисяч жителів. Більшість звинувачують українську владу і особисто президента Петра Порошенка в тому, що місто почали постійно обстрілювати. Далеко не всі люди хочуть виїждажати – натомість, вимагають виведення українських військ.

Опалення вже немає дев’ять днів, світла - чотири дні. Є райони, в які комунальні служби та представники ДСНС не можуть дістатися через обстріли. Зараз тривають перемовини контактної групи з представниками «ДНР» і «ЛНР» (бо місто знаходиться на кордоні областей) про припинення вогню, щоб відновити високовольтні лінії електропередач. Ремонтні бригади не можуть дістатися на місце обриву вже два дні. Громадський транспорт не функціонує – вивезти людей, фактично, немає на чому. Організованої евакуації не проводиться.

Біля міської адміністрації поставили генератор, де можна зарядити телефон. Мобільний телефонний зв’язок працює лише на четвертому поверсі будівлі.

Керує містом секретар міськадміністрації – голову затримала СБУ за підозрою у зв’язках з бойовиками. Тут залишилося вісім співробітників.

/фото Анастасії Станко

Пов`язані новини