Співчуття афроамериканцям та іспаномовним, вимушеним жити в криміногенних районах, жодних відвертих образ в чий-небудь бік, окрім безпосереднього опонента, і шквал цифр та фактів щодо зовнішньої політики США — таким у першому раунді президентських дебатів прагнув постати Дональд Трамп.

У відповідь Гілларі Клінтон спромоглася пригадати йому практичні всі його найбільші ляпи та найслібкіші місця: і заклики до російських хакерів продовжити кібератаки на електронну пошту демократів, і відмову оприлюднити власні податкові декларації, і образи в бік міс Всесвіт Алісії Мачадо та жінок загалом, і несплату обіцяних гонорарів виконавцям робіт на його об’єктах, і брехню щодо того, що Барак Обама не був громадянином США, і позови в судах проти нього за те, що відмовлявся орендувати апартаменти чорношкірим американцям.

На все це Трамп емоційно вигукував «Wrong!» Неправда»).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ПРО ВРАЗЛИВІ МІСЦЯ КЛІНТОН І БОРГИ ТРАМПА — ІНТЕРВ'Ю З ГОЛОВНИМ СТРАТЕГОМ ОБАМИ

Перший раунд президентських дебатів відбувся в стінах Університету Хофстра, що неподалік Нью-Йорка. Цей навчальний заклад не вперше приймав президентські дебати. Вони тут відбувалися вже в 2008 та в 2012. Цього разу модерував їх ведучий програми новин «Nightly News» на телеканалі NBC Хольт Лестер.

Перша серйозна суперечка між кандидатом від демократів Гілларі Клінтон та кандидатом від республіканців Дональдом Трампом спалахнула навколо питання податків, нових робочих місць і торгівельних угод США.

Трамп упродовж дебатів невтомно повторював свій улюблений меседж про те, що нинішній політичний істеблішмент перетворює його Америку на «країну Третього світу». Торговельну угоду з Мексикою та Канадою НАФТА він назвав «найгіршою», яку тільки колись укладала його країна, приписавши Клінтон те, що вона назвала її «золотим стандартом». Зрештою, Трамп заявив, що Клінтон є частиною тих, хто, мовляв, уже 30 років, як намагається створювати нові робочі місця, а результату немає.

Кандидатка від демократів повсякчас наголошувала на необхідності підтримати в нинішній Америці насамперед середнього класу, а також на тому, що найбагатші могли б платити більше. Тим часом Трамп пообіцяв скоротити податок на корпоративний прибуток з 35% до 15% і це, на його переконання, спонукатиме великий бізнес залишатися працювати в США, а не тікати до податкових гаваней в інших країнах.

Гумору й сатири на цих дебатах не бракувало. Так, коли Гілларі порадила всім охочим ознайомитися з деталями своєї економічної програми на власному веб-сайті, Дональд Трамп докинув: «Та вона розповідає на своєму сайті, як збирається перемогти «Ісламську державу», відкриваючи всі свої секрети ворогам».

Гілларі не поступилася Трампу в ущипливості, зауваживши в зручний момент, що «людину, яку може спровокувати твіт, не можна допускати до ядерної кнопки».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РЕФЕРЕНДУМ В КРИМУ БУВ СПРАВЕДЛИВИМ — СОРАТНИК ТРАМПА

Команда Клінтон добре підготувалася до війни компроматів просто в прямому ефірі перед усією Америкою. Гілларі встигла докинути кілька слів про історію міс Всесвіт 1996 року Алісію Мачадо з Венесуели. Компанія Трампа свого часу придбала права на цей конкурс. Алісія розповіла, як той принижував її, обзивав «жирною свинею», «міс прибиральницею».

У другій половині дебатів, коли мова зайшла про зовнішню політику, градус дебатів ще більше підскочив. Ці президентські теледебати отримали найбільшу кількість твітів з-поміж трьох останніх, що відбувалися вже в еру соціальних мереж. Twitter поки що не надав точних цифр, але йдеться точно про понад 10 мільйонів твітів упродовж півторагодинної зустрічі кандидатів у прямому ефірі. До того ж, саме Трамп перейняв на себе найбільше уваги користувачів під завісу дебатів: у Twitter йому були присвячені 62% твіттів, а Клінтон, відповідно, — решта 38 %. У Facebook 79% дописів стосувалися саме його. 

У зовнішньополітичному блоці кандидати найбільше переймалися питанням Іраку, «Ісламської держави», Ірану. Ні українське питання, ні Сирія не отримали належної уваги. Кандидатка від демократів, утім, наголосила на тому, що можна з впевненістю говорити: за хакерськими атаками на пошту Національного комітету Демократичної партії стоїть саме Росія. Кандидат від республіканців такої впевненості не продемонстрував: мовляв, може Росія, а може, і не Росія, а наприклад, Китай. А найбільше в тому винні, на його переконання, нинішні чиновники, які не захистили Америку від кіберзагроз. Загалом Трамп багато критикував Клінтон за угоду з Іраном, за виведення військ з Іраку, але нічого конкретного натомість не запропонував.

Одразу по закінченні дебатів телекомпанія CNN оприлюднила результати свого опитування: за його даними, Клінтон перемогла, отримавши 62% голосів проти 27% за Трампа. З’являтимуться результати інших опитувань. Можливо, не всі з них будуть такими оптимістичними для демократів. 

Трамп закинув Гілларі, що та не має потрібної для президента витривалості (stamina). У тої було достатньо аргументів з часів своєї роботи держсекретарем, щоб довести: зі «stamina» у неї все гаразд. Зрештою, і під час дебатів вона тримала удар чітко й з посмішкою. Втім, і Трамп виявив свою «stamina», що робить наступний раунд дебатів 9 жовтня ще менш передбачуваним і ще цікавішим.

 

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile