Дефіцит вибухівки загрожує прагненню ЄС озброїти Україну — FT
Брак вибухових речовин ускладнює зусилля Європи з виробництва зброї для України. Це може затримати збільшення виробництва снарядів протягом трьох років.
Про це пише Financial Times із посиланням на чиновників та виробників зброї.
FT пише, що вторгнення росії в Україну виявило недостатні запаси зброї в Європі та слабкі внутрішні виробничі потужності, які були виснажені десятиліттями недостатніх інвестицій.
Там вказують, що, попри фінансові інвестиції, обмежені постачання пороху, пластичних вибухових речовин і тротилу унеможливлюють швидке виконання очікуваних замовлень ЄС для України.
«Зараз Європа намагається задовольнити потреби України в зброї, вкладаючи гроші у сектор оборони, зокрема для підтримки розширення виробництва 155-мм артилерії, для якої потрібні снаряди», — пише видання.
Однак виробники та чиновники попереджають, що підвищений попит може привести лише до підвищення цін, які вже зросли на 15% протягом останнього року.
«Фундаментальна проблема полягає в тому, що європейська оборонна промисловість не в хорошому стані для великомасштабного військового виробництва», — сказав один німецький чиновник.
Голова Асоціації промисловості оборони та безпеки Чехії Їржі Гінек зазначив, що зараз дуже важко збільшити виробництво артилерійських боєприпасів, особливо важких боєприпасів великого калібру, за короткий час.
«Новий завод із виробництва артилерії — це дуже просто, але як виробляти більше артилерійських снарядів без сировини?», — наголосив він.
Гінек каже, що за короткий час збільшити виробництво нітроцелюлози неможливо, бо в Європі немає виробників необхідної сировини.
«Якщо я хочу збільшити виробництво пороху, мені знадобиться, мабуть, три роки», — наголосив він.
Чеський державний виробник Explosia, який є одним із найбільших у Європі постачальників вибухівки для заводів з виробництва боєприпасів, сказав FT, що його виробництво палива, яке використовується в 155-мм артилерії, «працює на повну потужність» і не буде збільшене до 2026 року.
«Здійснюються інвестиції для подальшого збільшення наших виробничих потужностей, але це трирічний проєкт, а не робота на кілька місяців», — сказав речник компанії Мартін Венцл.
Навіть офіційні особи ЄС приватно визнають, що європейські виробники артилерії чітко дали їм зрозуміти, що збільшення виробництва буде непростим завданням, вказує Financial Times.
Уряд Румунії заявив, що веде переговори з американськими та південнокорейськими компаніями про будівництво в країні заводу з виготовлення пороху. Там останній такий завод був закритий у 2004 році.
Один із двох іспанських виробників 155-мм артилерії Fábrica Municiones de Granada працює на повну потужність із жовтня минулого року, виробляючи снаряди для компанії, яка продає їх в Україну.
Як сказав генеральний директор Антоніо Каро, на розширення підприємству знадобилося чотири-п’ять місяців через труднощі з отриманням основних матеріалів і компонентів.
- Поділитися: