Деякі депутати лобіюють вступ абітурієнтів із окупованих територій за вступними іспитами лише до університетів, які переведені із зони АТО на підконтрольну Україні територію.

Про це в ефірі Громадського сказав Єгор Стадний, виконавчий директор аналітичного центру CEDOS.

«Цього року вступники із окупованих територій можуть вступати, не складаючи ЗНО. Це своєю мірою виправданий крок. Окей, давайте дозволимо їм вступати за вступними іспитами в університет», - розповів Стадний.

Серед лоббістів системи вступу за іспитами лише до перенесених вузів, Стадний вказав на екс-ректора Луганського національного університету.

«Ми бачимо, що деякі депутати лобіюють інтереси своїх університетів. Ці депутати екс-ректори. Наприклад є депутат Віталій Курило (екс-ректор Луганського національного університету, який зараз міститься у Старобільську) автор законопроекту, за яким вступники із зони АТО можуть вступати за вступними іспитами. Їх обмежили правом вступати за вступними іспитами лише у переведені (із зони АТО на підконтрольну Україні територію – ред.) ВНЗ. Молодь треба витягати з окупованих територій, але їх треба витягати у Київ, Львів, Одесу…», - сказав Стадний.

Поділитись: