Інформація, подана в електронних деклараціях деяких українських чиновників вже дає підстави для того, щоб розпочати кримінальне провадження.

Про це в ефірі Громадського розказав голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

«Я наголошую – кримінальні провадження будуть. Бо я вже бачу декларації лідерів фракцій, які для мене є дуже дивні. Тут вся надія на Антикорупційне бюро», – сказав він.

За його словами, політичним елітам «вдалось здивувати» своїми деклараціями не тільки антикорупційних експертів та журналістів-розслідувачів.

«Навіть ми здивувались, по-перше, обсягами, а по-друге, такою неадекватністю шляхів витрачання, особливо в період війни в Україні», – додав Шабунін.

У Національному агентстві з питань запобігання корупції заявили, що ті, хто «пожартували» під час заповнення електронної декларації, повинні внести правки протягом 7 днів або будуть притягнуті до відповідальності

Якщо внесені недостовірні відомості не будуть уточнені у встановлений термін, то щодо декларантів настає адміністративна відповідальність у вигляді штрафу 850-1,7 тис. грн.

Також НАЗК перевірятиме походження коштів у е-деклараціях.

У разі ж, якщо поріг відхилення перевищує 345 тис. грн, то передбачений штраф в розмірі 43-51 тис. грн або позбавлення волі.

Раніше, екс-комбат «Айдару» Сергій Мельничук вніс до декларації 1 трильйон гривен готівкою, а пізніше сказав, що пожартував.

Голова МВС Арсен Аваков також вніс до декларації «сценарій про рюкзаки» вартістю 1 грн., або 1 млрд.

Голова фракції Радикальної партії у Верховній Раді Олег Ляшко задекларував коштовні годинники, земельні ділянки, машини та селянські вила.

Поділитись: