Міністр Внутрішніх справ України Арсен Аваков заповнив електронну декларацію на сайті НАЗК.

Окрім нерухомого майна: квартир та земельних ділянок, Аваков задекларував колекції вин, хутряні шуби, італійські меблі, ікони, картини, зброя та елітні годинники.

«Йо в першоджерелі. Для любителів жанру. Тих, хто не розуміє і питає в чому цінність вінілу — в ігнор», — написав він.

Громадське зібрало найцікавіші предмети з декларації Арсена Авакова.

Земля та квартири

Згідно з даними е-декларації, у Авакова 3 квартири, дві з них у Харкові, та одна в Чугуєві. При цьому, одна з квартир загальної площею 657 квадратних метрів.

Окрім того, міністр володіє двома земельними ділянками — у селі Коробочкине Харківської області. Обидві ділянки по 1200 квадратних метри.

Готівкою Аваков має 265 тисяч гривень, 178 тисяч доларів, 118 тисяч євро і 2100 британських фунтів. Дружина Авакова має готівкою 1,3 млн гривень, 275 тисяч доларів та 30 тисяч євро.

Годинники та шуби

Аваков володіє елітними годинниками, серед них Rolex Daytona — ціна цієї колекції стартує від 30 000 долларів.

Також, є Vacheron Constantin — марка швейцарських годинників, які однією з найдорожчих, престижних і традиційних.

Ще один годинник — Jaeger-LeCoultre, виробника швейцарських годинників класу «люкс». Мануфактура заснована в першій половині XIX століття. Ціна стартує від 3,5 млн. грн.

Годинник Jaeger-LeCoultre, скрін з сайту виробоника

Окрім цього, у Авакова є і антикварні годинники, наприклад «Годинник камінний антикварний 19 ст.»; Годинник камінний, ампір, з фігурними вставками і елементами з бронзи й чугуну 19 ст.; Годинник камінний в бронзовому художньому обрамленні 20 ст.;

Дружина Авакова володіє шубами з хутра норки, соболя, каракуля та сумками Hermes, Louis Vuitton. Також в неї є численні перстні, підвіски, кольє, та інші прикраси.

Картини, монети та вініл

Судячи з декларації, міністр внутрішніх справ є шанувальником витворів мистецтва: картин, гравюр і монет.

У міністра є колекція мідних, бронзових, срібних і золотих монет 16-21 століть території сучасної України, а також територій Російської, Австро-Угорської, Римської імперій 2 ст. до н.е. - 20 ст. н.е. у кількості 2652 монети, колекція золотих монет країн Європи та Америки 18 - 21 ст.ст. - 24 монети

Колекція картин художника Вачагана Наразяна — 11 картин, картина художника Клягіна Н.I. (1955 р.н.) «Унылая пора», картина Шковдовського «Эльф лудильщик» і, навіть, картина з кольорового бісеру з зображенням коня на синьому фоні 18 ст. невідомого художника.

З цікавого, літографія Pablo Picasso Litograph and Heliogravure та гравюра німецького художника Карла Плюкебаума початок 20 ст.  — «Та, що сидить на кріпосній стіні» та кольоровий малюнок коника олівцем, стилізований під мозаїку.

типова картина Карла Плюкенбаума. Фото з галереї.

Окремо є цілі колекції різноманітних картин, таких як, колекція картин, гравюр, естампів і літографій українських і невідомих художників 19 - 21 ст. ст. — 78 картин;

Також, Аваков збирає платівки, він задекларував колекцію вінілових пластинок 20 - 21 ст.ст. та колекцію аудіо-відео записів на різноманітних носіях 20 - 21 ст.ст. (диски, касети, плівка) в кількості близько 5000 примірників.

Вино та меблі

Аваков любить колекційне вино. В його володінні колекція вин виробництва Франції, Італії, Німеччини, Австрії, України, Іспанії, США, Чилі у кількості 760 пляшок.

Серед них, наприклад, вино Chateau Mouton-Rothschild 1945 року із середньою ціною $13,6 тисяч за пляшку, та Chateau Lafite-Rothschild 1982 року – $3,9 тисяч.

Вино Chateau Mouton-Rothschild 1945

Ще є колекція етикеток вина Mouton-Rothchild різних років.

У міністра великий асортимент вишуканих меблів: комплект меблів для кабінету з використанням шкіряної оббивки зеленого кольору, комплект меблів для їдальні іноземного виробництва, комплект меблів для спальні іноземного виробництва, набір меблів для кухні виробництва Iталії 2 комплекти, набір меблів для малої вітальні виробництва Iталії, Набір світильників, бра, торшерів і настільних ламп виробництва Австрії, Iталії та Голландії, та багато іншого.

Інше

З нематеріальних активів Аваков вніс у декларацію «сценарій про рюкзаки», маючи на увазі скандал з закупівлею рюкзаків для МВС начебто через фірму його сина.

скрін з декларації Авакова

Нагадаємо, що голова Нацполіції задекларувала 3 квартири в Грузії та 3,5 млн грн зарплати.

Читайте також огляд: Куртка за 175 тисяч, бренд «Правий сектор» і раритетний «Кобзар»: що задекларували українські чиновники

Поділитись: