Денісова приїхала у в'язницю до Саакашвілі: перевіряла умови утримання та стан його здоров’я

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова приїхала у грузинську в'язницю
Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова приїхала у грузинську в'язницюЛюдмила Денiсова / Telegram

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова приїхала у грузинську в'язницю відвідати колишнього президента Грузії Міхеіла Саакашвілі, де він зараз перебуває.

Про це Денісова повідомила у Telegram.

«Розпочинаю відвідування громадянина України, голови Виконавчого комітету Національної ради реформ України Міхеіла Саакашвілі у пенітенціарній установі №12 м. Руставі (Грузія)», — написала омбудсменка.

До в’язниці Денісова прибула, аби перевірити умови тримання Міхеіла Саакашвілі, стан його здоров’я та надання медичної допомоги.

Доповнено 13:48. Як цитує «Эхо Кавказа» слова Денісової журналістам, її 40 хвилин опитували в аеропорту Тбілісі про мету візиту до Грузії. Омбудсменка каже, що політик не припиняє голодування, відмовляється від переведення до тюремної лікарні, а також виступає проти примусового годування.

Доповнено 17:06. Згодом омбудсменці стало відомо, що Саакашвілі відмовився від будь-якої медичної підтримки. Денісова наголошує, що це є загрозою його життю.

«У випадку погіршення стану здоров'я Міхеіла прошу невідкладного реагування та надання професійної медичної підтримки у цивільному медичному закладі», — зазначила вона.

Стан здоров'я Саакашвілі

Лікар Ніколоз Кипшидзе, який оглядав Саакашвілі, 10 жовтня заявляв, що політика необхідно госпіталізувати. Мовляв, Саакашвілі вже важко ходити й говорити.

На той момент політик голодував уже щонайменше 10 днів. Водночас він страждає на таласемію ㅡ захворювання крові, яке характеризується продукуванням аномального гемоглобіну.

За словами медика, з цим захворюванням несумісне жодне голодування, оскільки воно може викликати зміни, які не дадуть можливості повернутися до попереднього стану.

А втім, у Мін'юсті Грузії заперечили, що стан здоров'я Саакашвілі погіршився, і зазначають, що його життєво важливі показники — у нормі.

На 22 день голодування Міхеілу Саакашвілі надали медичну допомогу. Йому провели процедуру переливання крові, після чого стан його здоров'я стабілізувався. І все ж лікар експрезидента Грузії наполягає на його госпіталізації.

Чому Саакашвілі затриманий?

Міхеіла Саакашвілі затримали 1 жовтня після його прибуття на батьківщину. Перед початком муніципальних виборів у Грузії він заявив, що 2 жовтня (у день голосування) буде вирішуватися доля країни, тож він «не може спостерігати за процесом збоку». Проте у Грузії Саакашвілі заочно засуджений, тож експрезидента одразу заарештували й перевели до пенітенціарної установи.

У 2018 році Саакашвілі заочно засудили до трьох років ув'язнення у справі про перевищення повноважень під час помилування засуджених за вбивство бізнесмена Сандро Гиргвліані та до 6 років ув'язнення у справі про побиття у 2005 році депутата парламенту Валерія Гелашвілі.

Також Саакашвілі звинувачують у розтраті бюджетних коштів, а після повернення грузинська влада заявила, що він нібито зі своїми соратниками «планував убивство опозиціонерів, аби спровокувати заворушення і звинуватити владу». Формально підозр у зв'язку з цим фактом Саакашвілі не оголошували.