Деолігархізація в Україні викликає сміх (огляд преси)

default/Деолігархізація в Україні викликає сміх (огляд преси)
Зберегти
Вигляд

«В Україні на запитання про те, як відбувається процес деолігархізації, прихильники уряду, західні дипломати та представники опозиції, зазвичай, відповідають однаково – щирим сміхом. На відміну від Росії, де термін «олігарх» став некоректним від того часу, як понад 10 років тому Володимир Путін позбавив олігархів реального політичного впливу, Україна була справжньою олігархією, де купка дуже багатих людей володіють величезною владою та впливом», - пише у The Guardian московський кореспондент Шон Вокер. «Порошенко каже те, що від нього хочуть почути західні політики. З якихось причин вони йому вірять, але не розуміють того, що деолігархізація неможлива у нашій системі, дуже глибоке коріння має ця пострадянська спадщина», - цитує видання Ірину Верещук, екс-мера Рави-Руської. «Олігархи – це наче кров та органи системи. Наразі, нам немає їх чим замінити під час трансплантації».

«Командир російських сепаратистів обвинуватив Москву у тому, що вона їх кинула напризволяще на сході України та вимагає поставити більше зброї. Олексій Марков із «Бригади Привид» у самопроголошеній ЛНР сказав, що його бійці були готові розпочати літній наступ, але не змогли відповісти на постійний артобстріл з боку української армії», - пише The Times. «Бригада Привид розтягнулась вздовж лінії фронту у одному із самих закинутих місць конфлікту… У його підрозділі є вояки із Чечні, Сибіру, західної Росії та України. Плюс два добровольці неосталіністи з Італії». Джерела сепаратистів повідомили The Times, що наступ може розпочатись восени після проведення виборів в Україні. «А до того часу, схоже, триватиме патова ситуація».

Том Дешл, колишній лідер Демократичної більшості у Сенаті США, виклав у Politico п’ять кроків, які треба зроби Сполученим Штатам у бік України. Перший з них «президент Барак Обама має відвідати Україну. Маючи важливе символічне значення на тлі боротьби і зусиль українців з будівництва своєї демократичної республіки, такий візит став би потужним каталізатором наснаги та зміцнення реформаторського керівництва як в уряді, так і в громадянському суспільстві». Другий крок, «чоловіки та жінки в українській армії повинні отримати засоби для свого захисту. Вони доблесно себе показали. Так само як наші революційні сили два сторіччя тому, українські солдати продовжують хоробро захищати свою землю та народ проти мотивованого ворога, попри чисельну перевагу і брак фінансування. США не мають права ігнорувати заклик про допомогу».

Politico також коментує рішення тренера мюнхенського футбольного клубу Баварія Пепа Гвардіоли підтримати політичні сили, які виступають за відокремлення Каталонії від Іспанії. «Новина, що Пеп Гвардіола балотується як кандидат на вересневих місцевих виборах у Каталонії та підтримує незалежність є нагадуванням, що у Каталонії футбол - це більше, ніж просто спорт. Або як кажуть про колишній клуб Гвардіоли, Барселона, цей клуб є чимось більшим, ніж просто футбольним клубом. Один із великих гравців та тренерів у сучасному футболі, який завжди був у душі каталонцем, Гвардіола має статус ікони. Його кандидатура надає агітаційній кампанії потенціалу, хоча і досить символічного, враховуючи те, що його ім’я стоїть у кінці списку кандидатів. І тому навряд чи його кандидатура буде обраною».