Депутат від «Волі народу» Олександр Онищенко, якого звинувачують у махінаціях з газом, намагається сховатися у Німеччині попри ордер на арешт у країні.

Депутат від «Волі народу» Олександр Онищенко, якого звинувачують у махінаціях з газом, намагається сховатися у Німеччині попри ордер на арешт у країні.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

З'ясувалося, що після того, як з Онищенка зняли депутатську недоторканість і він прибув у Лондон, він поїхав до Німеччини.

Це підтвердили DW адвокати депутата. Сам він відмовився спілкуватися з виданням.

При цьому Онищенко доручив своїм адвокатам домогтися зняття діючого в Німеччині з кінця серпня ордера на його арешт. Для цього юристи Онищенка наприкінці жовтня подали відповідне клопотання в Федеральне відомство юстиції, але, за їхніми словами, отримали відмову.

Після консультацій з німецьким МЗС відомство повідомило адвокатам, що не бачить перешкод для екстрадиції Онищенка в Україну в разі його арешту.

«Тепер ми оскаржуватимемо (законність. — ред.) ордера в суді», — повідомив адвокат Онищенка Айкут Ельсевен (Aykut Elseven).

У Федеральному відомстві юстиції відповіли, що в принципі не дають коментарів щодо ордерів на арешт.

Видання пояснює таке бажання Онищенка залишитися у Німеччині через те, що у депутата там великий маєток з центром кінного спорту.

Онищенко підозрюється в організації розкрадання коштів при видобутку і продажу природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з ПАТ «Укргазвидобування», в результаті якої державі було завдано збитків на суму близько 3 млрд грн.

Верховна Рада 5 липня підтримала подання генпрокурора про притягнення до кримінальної відповідальності, затримання і арешт Онищенка. 27 липня Луценко підписав повідомлення про підозру депутату Онищенку.

Також депутат повідомив, про «компромат на Порошенка», який нібито доводить причетність президента до підкупу депутатів.

НАБУ відкрило справу про підкуп депутатів через заяву Онищенка.

Окрім того, в Антикорупційному бюро заявили, що готові зустрітися з депутатом задля отримання матеріалів, про які він заявляв.

Поділитись: