УКРАЇНА

Депутат від «Опоблоку» Добкін вдягнув георгіївську стрічку на 9 травня у Берліні

10 травня, 2018 20:38
УКРАЇНА/Депутат від «Опоблоку» Добкін вдягнув георгіївську стрічку на 9 травня у Берліні
Зберегти
Вигляд
lead
Народний депутат від «Опозиційного блоку» Михайло Добкін на 9 травня у Берліні біля Пам’ятника невідомому солдату розгорнув радянський прапор, а також причепив до піджака заборонену в Україні «георгіївську стрічку».

Народний депутат від «Опозиційного блоку» Михайло Добкін на 9 травня у Берліні біля Пам’ятника невідомому солдату розгорнув радянський прапор, а також причепив до піджака заборонену в Україні «георгіївську стрічку».

Відповідні фото депутат оприлюднив у Facebook.

«Хто там в чому буде мене звинувачувати, мені глибоко все одно. Був я з тієї простої причини, що був упевнений, що жодна делегація… посольства України в Німеччині не прийде і не покладе квіти… на знак поваги до… загиблих під час штурму Берліна наших співвітчизників… і людей інших національностей на той момент великого і сильного Радянського Союзу», — заявив Добкін у коментарі «Українській правді».

Також за словами депутата, він вдягнув георгіївську стрічку «з гордістю».

«Наступне 9 травня будемо відзначати так, як звикли до 2014, чокнутого року», — заявив Добкін.

Речниця Служби безпеки Олена Гітлянська на питання про те, чи підпадають дії депутата під кримінальну відповідальність, відповіла, що не може коментувати фотографії, адже для цього вони мають бути розглянуті експертами.

Вона зазначила, що для перевірки необхідне відповідне звернення.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила закон, який визначає комуністичний та націонал-соціалістичний (нацистський) режими злочинними. Саме тому заборонена частина символіки: пам’ятники, зображення, гасла й цитати радянських керівників, назви міст, вулиць та підприємств, пов’язані з ними. 

Зображення Леніна можуть залишатись лише у музеях та приватних колекціях. Заборона не поширюється на п'ятикутну зірку, комуністичну символіку на кладовищах, в музеях та колекціонування такої символіки.

Стаття 436-1 Кримінального кодексу України (Виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів) передбачає позбавлення волі на строк до десяти років та можливість конфіскації майна.

Пов`язані новини