Позафракційний народний депутат Костянтин Жеваго не вказав у електронних деклараціях за 2015 та 2016 роки 480 тисяч доларів заробітної платні від британської компанії Ferrexpo PLC та майже 7 тисяч швейцарських франків пенсії. Окрім того, депутат не вказав у деклараціях, що є кінцевим бенефіціарним власником компанії Ferrexpo PLC, зареєстрованій у Британії, і що з 2007 року працює там на посаді вик

Позафракційний народний депутат Костянтин Жеваго не вказав у електронних деклараціях за 2015 та 2016 роки 480 тисяч доларів заробітної платні від британської компанії Ferrexpo PLC та майже 7 тисяч швейцарських франків пенсії. Окрім того, депутат не вказав у деклараціях, що є кінцевим бенефіціарним власником компанії Ferrexpo PLC, зареєстрованій у Британії, і що з 2007 року працює там на посаді виконавчого директора.

Про це повідомляє «Центр протидії корупції».

У електронних деклараціях депутата за 2015 та 2016 роки зазначено лише, що він «опосередковано» володіє акціями Ferrexpo PLC – через сінгапурський трастовий фонд Minco Trust.

Розділи про бенефіціарну власність та сумісництво в обох деклараціях Жеваго не містять жодного запису. Відсутня інформація про дохід від такого сумісництва. 

Водночас, в обох деклараціях Жеваго вказав дохід від іншої компанії зі схожою назвою — Ferrexpo AG. Це — швейцарська фірма, де, згідно з публічними даними бізнес-реєстру кантону Цуг Швейцарії, Костянтин Жеваго є підписантом. 

Центр протидії корупції звернувся за витягом про компанію Ferrexpo PLC до офіційного британського бізнес-реєсру «Companies House»: у звіті компанії Ferrexpo PLC за 2016 рік зазначається, що її мажоритарним акціонером є компанія з Люксембургу Fevamotinico S.a.r.l. 

Одноосібним власником люксембурзької фірми є компанія The Minco Trust. Саме через цей траст, згідно з електронними деклараціями за 2015 та 2016 роки, нардеп Жеваго володіє британською Ferrexpo PLC.

Зі звіту британської компанії можна дізнатися, що Жеваго перебуває на посаді виконавчого директора Ferrexpo PLC, де за 2015 рік отримав загальний дохід у розмірі 243 964 доларів США, з яких заробітна плата – 240 000 доларів США, пенсія – 3 816 швейцарських франків.

За 2016 рік Костянтин Жеваго отримав від Ferrexpo PLC 243 157 доларів США: 240 000 доларів США зарплати та 3 110 швейцарських франків пенсії.

Інформацію про сумісництво народного депутата можна також знайти і на офіційному сайті компанії Ferrexpo PLC, але тільки не в електронній декларації.

Також зі звіту стає відомо, що незадекларована британська Ferrexpo PLC володіє 100% швейцарської Ferrexpo AG, доходи від якої відображено в обох деклараціях народного депутата.

Водночас, зарплата виконавчого директора, пенсія, посада за сумісництвом у Ferrexpo PLC та сама британська фірма не були задекларовані народним депутатом ані у 2015-му, ані у 2016 роках, що є порушенням українського законодавтсва.

За Кримінальним Кодексом, відповідальність за «брехню» в декларації – до двох років позбавлення волі.

У звіті британської фірми Жеваго зазначено, що вся зарплата нардепа-виконавчого директора перераховується «на благодійність». Згідно з даними українського бізнес-реєстру, Жеваго є співзасновником Благодійного фонду «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат».

Утім, фінансова звітність компанії, де отримує зарплату нардеп, не містить детальної інформації про напрямок «благодійності», на який щороку перераховується чверть мільйона доларів. Цих сум немає і в деклараціях народного депутата, зазначають у ЦПК. 

Ferrexpo – залізорудна компанія з активами в Україні, найбільший виробник і експортер окатишів в СНД, чиї акції торгуються на Лондонській фондовій біржі. Найбільшим акціонером Ferrexpo є Костянтин Жеваго, через Fevamotinico S.a.r.l. він володіє 50,3% акцій компанії.

Раніше депутат Жеваго пояснив, чому прогулює засідання Ради.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: