Депутати Київської міської ради обговорють можливість платного навчання дітей у школах та дитячих садочках столиці.

Про ідею запровадження платного навчання в комунальних закладах (тобто тих, які утримують за кошти місцевого бюджету) повідомив у своєму Facebook секретар Київради Володимир Прокопів, зазначає рух «Чесно».

Він підтримав введення такої системи в Тернополі та зауважив, столична влада теж планує запровадити плату.

«Столична влада теж планує запровадити плату за навчання в дошкільних навчальних закладах та школах для іногородніх. Але для мешканців тих населених пунктів, котрі приєднаються до агломерації «Великий Київ», діятимуть преференції….Для всіх мешканців населених пунктів, які не увійдуть до агломерації, навчання буде платним», — написав Прокопів.

У прес-службі Київської міської ради Громадському підтвердили інформацію, проте зазначили, що поки що все «на етапі обговорення».

Поки що про принцип відбору та вартість навчання ще нічого не відомо.

У Тернополі вже впроваджують рахунки за навчання іногордніх дітей — по 1 215 гривень за дитину, зазначає «Чесно».

Міський голова Тернополя Сергій Надал пояснив таке рішення тим, що «він за кошти платників податків не повинен утримувати навколишні села та території».

Надал вказав, що Тернопіль пропонував заплатити за навчання дітей громадам. У тих, які відмовилися, ці кошти мають сплатити батьки.

«Чому я повинен за кошти платників податків міста утримувати навколишні села й інші території? Тому ми запропонували, щоб платили не люди, а заплатити за них мала районна рада, районна адміністрація або об'єднана громада. Байковецька, Великогаївська та Залозецька об'єднані громади платять за своїх дітей. Тернопільська районна рада також заплатила. Щоправда, менше, ніж обіцяла, але заплатила. Решті об'єднаних громад або населених пунктів ми надіслали списки з пропозицією відшкодувати оплату за своїх дітей. Щодо тих дітей, за кого не компенсували органи місцевого самоврядування, ми пропонуємо, аби батьки заплатили ці гроші.», — сказав міський голова.

Поділитись: