Верховна Рада призначила новим членом Ради Національного банку України Віталія Шапрана замість Тимофія Милованова.

Відповідний проєкт постанови №2400 підтримали 286 народних депутатів. 

Проти призначення виступили 17 депутатів від «Опозиційної платформи — За життя». Представники цієї політсили пропонували новим членом Ради Нацбанку ексдепутата Віктора Пинзеника. 

До того Віталій Шапран обіймав посаду головного експерта Ради НБУ. Шапран має дві фінансово-економічні освіти за спеціальністю «фінанси» і «банківська справа». У 2005 році успішно захистив кандидатську дисертацію, займався дослідженнями проблематики роботи банків на ринку цінних паперів.  

Нагадаємо, 3 вересня Милованова звільнили з посади члена Ради Нацбанку через призначення на посаду міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

23 жовтня під час засідання Ради Національного банку продовжили повноваження чинного голови цього органу — Богдана Данилишина. Також Рада НБУ ініціювала у парламенті розширення своїх повноважень з нагляду за діяльністю Нацбанку.

Рада Нацбанку відповідає за розроблення Основних засад грошово-кредитної політики та здійснює контроль за проведенням грошово-кредитної політики. Також вона наглядає за системою внутрішнього контролю Національного банку.   

Рада формується з дев’яти членів: чотири особи призначаються Верховною Радою та ще чотири — президентом.

Поділитись: