Верховна Рада України у першому читанні проголосувала за законопроект, необхідний для того, аби існування Національної комісії, що здійснює державне регулювання енергетики та ринку комунальних послуг (НКРЕКП) відповідало Конституції України.

За відповідний законопроєкт проголосувало 262 депутати.

Нагадаємо, що необхідність ухвалення цього законопроєкту виникла після того, як Конституційний суд визнав неконституційним існування НКРЕКП. Це рішення також поставило під загрозу існування інших новостворених органів, таких як Національне антикорупційне бюро.

Тоді Конституційний суд постановив, що за своєю сутність НКРЕКП є центральним органом виконавчої влади, а тому відповідно до Конституції закон мав визначити саме такий її статус, який передбачає входження НКРЕКП в систему органів виконавчої влади і спрямування її роботи Кабінетом Міністрів.

Зазначимо, що після створення НКРЕКП, з діяльністю установи пов'язували низку корупційних скандалів, зокрема запровадження схеми визначення собівартості електроенергії, відомої як «Роттердам+».

Наразі у самій НКРЕКП утримуються від коментарів до отримання тексту рішення Конституційного суду.

НКРЕКП в Україні відповідає за визначення розмірів тарифів на комунальні послуги, взаємовідносини між суб'єктами ринку електроенергії. Цей орган затверджує формули, відповідно до яких встановлювались тарифи за електроенергію, вироблену різними видами електростанцій.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile